Biuro prasowe

Wszystkie informacje

Wszystkie informacje

12 stycznia 2021

Citi Handlowy siódmy raz liderem rynku Cash Management w Polsce

Bankowość transakcyjna Citi Handlowy po raz kolejny zdobyła tytuł „Market Leader” w kategorii zarządzania środkami finansowymi klientów korporacyjnych w prestiżowym rankingu magazynu Euromoney za 2020 rok. Siódmy z rzędu tytuł lidera rynku bank świętował w sposób szczególny. W wyjątkowym roku 150-lecia powstania banku postanowił wesprzeć finansowo akcję #CisiBohaterowie, której działania koncentrują się na m.in. na pomocy dla ratowników medycznych.

Citi Handlowy ufundował przenośny ultrasonograf, który będzie stanowił wyposażenie karetki pogotowia ratunkowego. Urządzenie pomaga w precyzyjnej diagnostyce w kierunku COVID-19 i zwiększa szanse na przeżycie osób z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi - to niemal 200 osób każdego dnia, które potrzebują interwencji ratowników medycznych. To szóste tego typu urządzenie ufundowane przez bank.

- Tytuł lidera rynku, który otrzymaliśmy dzięki głosom klientów, to dla nas najważniejszy dowód uznania. Nieprzerwanie rozwijamy nasze usługi cash management oraz wdrażamy nowe cyfrowe rozwiązania, dzięki którym w tym wymagającym czasie możemy wspierać ich biznesy, mówi Jim Foley, członek Zarządu Banku nadzorujący Sektor Bankowości Transakcyjnej Citi Handlowy. - To, że wszyscy mogliśmy bezpiecznie działać, to zasługa cichych bohaterów tego roku – służb medycznych. Aby wyrazić naszą wdzięczność, postanowiliśmy ufundować przenośny ultrasonograf, który posłuży do lepszej diagnozy COVID-19 i diagnostyki płuc.

Citi Handlowy stale upraszcza i digitalizuje procesy zarządzania środkami finansowymi klientów korporacyjnych w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne i globalną ekspertyzę. W 2020 roku uprościł m.in. procesowanie dokumentacji wprowadzając podpis elektroniczny oraz, dzięki usłudze CitiConnect API, umożliwił integrację systemu finansowo-księgowego firmy z systemem banku i błyskawiczną realizację płatności. Udostępnił też szereg przydatnych funkcji self-service w zakresie finansów firmy.

Bank wspiera klientów w prowadzeniu biznesu na wielu rynkach jednocześnie, oferując kompleksowe rozliczenia zagraniczne i dostęp do tworzenia płatności w ponad 200 walutach, z każdego miejsca na świecie w systemie bankowości elektronicznej CitiDirect BE. Na bieżąco pomaga klientom dostosować rozliczenia do zmian w otoczeniu regulacyjnym.

Wyniki Euromoney Cash Management Survey 2020 potwierdzają silną pozycję grupy Citi. Citi zajęło po raz kolejny 1. miejsce w kategorii „Cash Management Market Leader” regionie Afryki, Europy Środkowo-Wschodniej oraz w 12 krajach. Jednocześnie, podobnie jak w poprzedniej edycji rankingu, znalazło się w czołówce rankingu w kategorii „Best Service” w Afryce i Europie Środkowo-Wschodniej oraz 15 krajach.

Euromoney Cash Management Survey to prestiżowy ranking realizowany cyklicznie przez Euromoney Magazine. Ranking uwzględnia czołowe instytucje finansowe zajmujące się zarządzaniem środkami pieniężnymi. W tym roku w ankiecie głosowały ponad 32 000 osoby odpowiedzialne za finanse w firmach obsługiwanych przez te instytucje. Ranking jest uznawany za najbardziej wszechstronne i miarodajne podsumowanie rynku w zakresie cash management.

Pełne wyniki tegorocznego rankingu „Euromoney Cash Management 2020” są dostępne pod linkiem: https://www.euromoney.com/surveys/cash-management-survey

powrót