Biuro prasowe

Wszystkie informacje

Wszystkie informacje

26 września 2016

Polka na czele Citi Service Center Poland

W sierpniu kierownictwo centrów CSC w Warszawie i Olsztynie objęła Iwona Dudzińska. Zastąpi na stanowisku szefa CSC Poland Terri Gerosę, która wyjeżdża do Nowego Jorku pełnić obowiązki Citi AML Program Director. Tym samym Iwona Dudzińska będzie kierować zespołem prawie 4 tys. osób w ramach dwóch podległych sobie struktur – EMEA AML Operations oraz Citi Service Center Poland (CSC).

W roli szefa CSC Iwona będzie odpowiedzialna za działalność i rozwój Citi Service Center w Warszawie i Olsztynie. CSC Polska zatrudnia kilka tysięcy pracowników, którzy zapewniają wsparcie biznesom detalicznym i instytucjonalnym Citi, zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym, świadcząc szeroki zakres usług w obszarach operacji, technologii i infrastruktury. Obszarem podlegającym Iwonie Dudzińskiej pozostaje EMEA AML Monitoring and Investigations, czyli Centrum Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy w Regionie EMEA, którym kieruje od sierpnia 2015 roku.

Jak mówi Iwona Dudzińska: „Obejmuję rolę CSC Poland Head w momencie gdy polski sektor nowoczesnych usług biznesowych zyskał międzynarodową renomę i przyciąga inwestorów z całego świata. Citi Service Center Poland jest częścią sprawnie działającej branży, która daje zatrudnienie ponad dwustu tysiącom osób. Będę chciała dalej umacniać naszą pozycję jednego z wiodących w obszarze usług wspólnych podmiotów. Cieszę się na to wyzwanie, gdyż zespół CSC w Polsce to wysokiej klasy profesjonaliści głęboko zaangażowani w swoją pracę.”

Sławomir S. Sikora, Citi Country Officer i prezes zarządu Citi Handlowy, podkreśla: „Nominacja Iwony na tak odpowiedzialne stanowisko w regionalnych strukturach Citi, to wyraz uznania zarówno dla jej dokonań managerskich podczas wieloletniej pracy na różnych stanowiskach w strukturze grupy, oraz docenienie dotychczasowego rozwoju biznesu Citi, na jednym z najważniejszych rynków w EMEA, jakim jest Polska. Współpracowałem z Iwoną wiele lat i wiem, że pod jej kierownictwem zespół CSC Poland będzie mógł odnaleźć nowe inspiracje dla dalszego rozwoju, na czym skorzystają zarówno klienci, jak i pracownicy.”

Iwona jest związana z Citi od 25 lat odkąd Citibank pojawił się w Polsce. Odpowiadała za operacje ICG oraz integrację operacji Banku Handlowego i Citi po fuzji w 2001 roku. Iwona odegrała kluczową rolę w utworzeniu oddziału Citibank Europe w Polsce oraz założenie CSC Polska. Iwona była Szefem Operacji i Technologii odpowiadającym za obszar ICG, GCB i Enterprise O&T w Banku Handlowym. Pełniła również funkcję Członka Zarządu Banku Handlowego do czasu jej przejścia do EMEA AML Operations.

powrót