Biuro prasowe

Wszystkie informacje

Wszystkie informacje

10 marca 2021

Citi Handlowy utrzymuje tytuł „SuperEtycznej Firmy”

W badaniu dziennika Puls Biznesu na temat standardów działania firm, Citi Handlowy potwierdził, że konsekwentnie dotrzymuje najwyższych wymogów etycznych. Bank od początku istnienia konkursu regularnie znajduje się w gronie wyróżnianych organizacji. W tym roku Citi Handlowy utrzymał przyznawany co 3 lata tytuł SuperEtycznej Firmy. Jest jedynym bankiem wśród zaledwie 9 laureatów nagrodzonych w tegorocznej edycji badania i jednym z dwóch banków, które mają prawo posługiwać się tym prestiżowym tytułem.

Wyróżnienie jest przyznawane tym podmiotom, dla których etyka jest kluczowym i nieodzownym elementem funkcjonowania na rynku. To organizacje, które mogą poszczycić się transparentnością działań biznesowych, odpowiedzialnością w podejściu do prowadzenia biznesu i zaufaniem klientów oraz rynku, i które dzielą się najlepszymi praktykami i doświadczeniem oraz inspirują do zmian. Citi Handlowy corocznie trafia do grona laureatów, którzy aktywnie i systemowo budują organizację opartą na wartościach.

- Jako część grupy Citi, jedynego globalnego banku obecnego w Polsce, od wielu lat stosujemy najwyższe zasady etyczne i najlepsze praktyki biznesowe. Czas pandemii tego nie zmienił. Stosujemy zasady ładu korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych, zdecydowanie promujemy etyczne zachowania wewnątrz organizacji i budujemy kulturę wolontariatu wspierając lokalne społeczności. Podobnie podchodzimy do współpracy z klientami – stawiamy na przejrzystość działań, już od wielu lat nie używamy gwiazdek ani „małego druku”. To bardzo ważne dla naszych klientów, w tym polskich i zagranicznych firm, dla których takie zasady postępowania są gwarantem partnerskiej relacji w biznesie. Cieszymy się, że jest to dostrzegane także w badaniach audytorów oraz w mediach – mówi prezes Sławomir S. Sikora.

Jak czytamy w uzasadnieniu przyznania po raz kolejny tytułu SuperEtycznej firmy dla Citi Handlowy, „działania Banku Handlowego w Warszawie promują i wspierają panie, które pragną rozwijać się w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych (STEM). Ponadto, we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy oraz w porozumieniu z Fundacją Przedsiębiorczości Kobiet bank pomaga kobietom, które chcą założyć firmę. W ramach inicjatywy CisiBohaterowie i podjętej walki z COVID-19 organizacja ufundowała innowacyjny w skali kraju sprzęt (…) W ramach działań proekologicznych, z okazji swojego 150-lecia, Bank Handlowy m.in. zasadził 2 ha lasu.”

Konkurs Etyczna Firma od 7 lat wyróżnia najlepsze wzorce postępowania w biznesie. Jest realizowany przy wsparciu merytorycznym kancelarii PwC Legal na podstawie rygorystycznych kryteriów, które mają na celu weryfikację potencjalnych laureatów. W trakcie badania firmy są pytane zarówno o procedury, kodeksy i regulaminy obowiązujące w firmie, jak i o podejście do ekologii, działalność prospołeczną i szkolenia dla pracowników.

powrót