Biuro prasowe

Wszystkie informacje

Wszystkie informacje

14 lipca 2021

Citi Handlowy najlepszym bankiem inwestycyjnym w Polsce według Euromoney

Brytyjski magazyn Euromoney przyznał Citi Handlowy tytuł „Best Investment Bank in Poland” za 2020 rok w prestiżowym konkursie Euromoney's Awards for Excellence. W zeszłym roku bank we współpracy z Citi wspierał polskie przedsiębiorstwa w największych międzynarodowych transakcjach fuzji i przejęć.

W ciągu ostatniego roku (kwiecień 2020-marzec 2021) Citi Handlowy brał udział we wszystkich najważniejszych transakcjach na rynku. Według danych Dealogic, był jedynym bankiem w Polsce, który znajdował się na podium pod względem wielkości portfela w każdej kategorii: ogłoszonych transakcji M&A, rynków kapitałowych, finansowania kredytów oraz na rynku dłużnym w tym okresie.

- Nagroda Euromoney potwierdza, że Citi Handlowy jest ważnym partnerem dla polskich firm, które chcą rozwijać swój biznes za granicą, jak i globalnych przedsiębiorstw, które działają w Polsce. Posiadamy świetne rozeznanie lokalnego rynku, ale i – poprzez grupe Citi - ekspertyzę na rynkach światowych. Obsługujemy największe polskie przedsiębiorstwa, lokalne i zagraniczne instytucje finansowe. Odpowiadamy też za relacje z największymi bankami w kraju. Zespół Banking, Capital Markets and Advisory zapewnia klientom finansowanie w różnych formach, takich jak kredyty, obligacje, project finance czy finansowanie akwizycyjne w celu przejęcia aktywów. Do tego dochodzi także doradztwo inwestycyjne przy fuzjach i przejęciach. Również ta działalność znacząco się rozszerzyła na przestrzeni ostatnich lat, a Citi i Citi Handlowy oferują całe spektrum produktów i rozwiązań , mówi Piotr Kosno, dyrektor zarządzający, Departament Klientów Strategicznych.

Citi Handlowy aktywnie wspiera polskie firmy w ekspansji zagranicznej – w pierwszym kwartale 2021 roku był głównym kredytodawcą InPost w wartej 565 mln euro transakcji przejęcia wiodącego francuskiego dostawcy przesyłek. Wcześniej Dom Maklerski Citi Handlowy wraz z Citigroup Global Markets Europe pełnił funkcję odpowiednio lokalnego menedżera oraz globalnego koordynatora wartego 3.2 mld euro IPO InPostu, największego w historii debiutu w sektorze technologii w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Brał udział w IPO Allegro, największym IPO na warszawskiej giełdzie od czasu jej powstania.

The Best Investment Bank Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na rynku finansowym. Jest przyznawana od 1992 roku. W tym roku w konkursie napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń od banków w ponad 50 regionalnych i 100 krajowych kategoriach konkursu.

powrót