Najnowsze aktualności

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Citi Handlowy zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród instytucji finansowych w Polsce pod względem wdrożonych standardów jakościowych z obszaru Bezpieczeństwa Informacji. Bank posiada certyfikat ISO 27001 w zakresie bezpieczeństwa informacji, certyfikat ISO 22301 dotyczący ciągłości działania oraz certyfikat ISO 20000 w zakresie zarządzania usługami IT. Niezależni audytorzy uznali nasze procesy za zgodne z najwyższymi międzynarodowymi standardami.

Więcej

Sesja szyfrowana

Wszystkie informacje, począwszy od identyfikacji Klienta do momentu zakończenia sesji Citibank Online, są zabezpieczone protokołem SSL (Secure Socket Layer) opartym na zaawansowanej technologii kryptograficznej. Nasz serwis jest zabezpieczony cyfrowym certyfikatem DigiCert Class 3 Extended Validation SSL SGC CA. Jest to cyfrowy podpis witryny, który potwierdza, że znajdujesz się na serwisie, którego właścicielem jest nasz bank. Certyfikat gwarantuje, że wszystkie poufne transakcje dokonywane za pośrednictwem Citibank Online są zabezpieczone szyfrowaniem SSL. Przed logowaniem do serwisu sprawdź aktualność oraz wystawcę certyfikatu.

Certyfikat bezpieczeństwa

Nasza strona zabezpieczona jest certyfikatem bezpieczeństwa wystawionym przez firmę DigiCert i obejmuje następujące adresy: www.online.citibank.pl, www.citibankonline.pl oraz www.citigold.pl. Nowoczesne przeglądarki internetowe sygnalizują certyfikaty SSL rozszerzonej walidacji zmianą koloru paska adresu na zielony.

Więcej

Bezpieczeństwo transakcji

  • Pamiętaj aby regularnie sprawdzać, czy numery rachunków w przelewach
  • Przed potwierdzeniem transakcji zawsze weryfikuj zgodność numeru konta, na które przelewasz środki pieniężne, z numerem odbiorcy, który pojawia się w wiadomości SMS
  • Sprawdzaj historię rachunku i operacji na każdej karcie płatniczej pod kątem podejrzanych transakcji. Możesz na bieżąco obserwować realizowane transakcje, jeśli włączysz oferowaną przez Bank usługę Citi Alerts Premium.
Więcej

Oprogramowanie antywirusowe

Pierwszą linią obrony przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu jest program antywirusowy, który posiada dostęp do najbardziej aktualnych informacji o złośliwych programach. Firmy specjalizujące się w produkcji oprogramowania antywirusowego oferują rozwiązania, w ramach których bazy danych wirusów, przed którymi są chronione komputery, podlegają codziennej aktualizacji.

Więcej