Wolontariat pracowniczy
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
22, 28, 29 września 2007
Jesienne offsite'y


W ostatnich dniach września trzy zespoły pracowników Citi Handlowy, współpracując z Fundacją Kronenberga, jeden dzień ze swoich wyjazdów integracyjnych poświęciło wolontariackiej pracy na rzecz dzieci z domów dziecka.
Oto ich dokonania:

22 września 60 pracowników Departamentu Powiernictwa Papierów Wartościowych, Citibank International i Citibank Europe odwiedziło Dom Dziecka w Puławach.
Rano wolontariusze podzieleni na kilka ekip podjęli się zadań konserwatorskich - jedna z grup malowała pokoje, składała i wstawiała meble, inna malowała ogrodzenie terenu, a kolejna przygotowywała boisko do siatkówki.


Po obiedzie pracownicy banku zorganizowali zajęcia dla wychowanków Domu Dziecka. Odbyły się warsztaty z wiedzy ekonomicznej oraz warsztaty kulinarne, na których powstały pyszne ciasta. Rozegrano także mecz piłki nożnej między drużynami młodzieży i wolontariuszy. Jak zwykle hitem okazało się wspólne robienie biżuterii z koralików.


Tydzień później, 28 września, ponad 100-osobowa grupa pracowników Pionu Ryzyka CMB swą pomoc skierowała do placówek opiekuńczych dla dzieci w Mrągowie - Rodzinnego Domu Dziecka i Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych oraz do Domu Dziecka w Szczytnie. We wszystkich miejscach budowano place zabaw, aranżowano ogrody, porządkowano teren, wykonywano prace budowlano-remontowe. Udało się zrobić bardzo dużo, a efekty zaangażowania zaskoczyły samych wolontariuszy.
Oprócz prac technicznych wolontariusze zorganizowali dzieciom kilka gier ruchowych.
"Największą radość sprawiły dzieciom zabawy, które przygotowywaliśmy dla nich razem ze specjalistyczną firmą eventową" - ocenił jeden z wolontariuszy biorących udział w offsite.

 


Następnego dnia, 29 września, 50 pracowników Pionu Operacji i Technologii Regionu Zachód zajęło się sprzątaniem i renowacją parku wokół XIX wiecznego Zamku w Rokosowie, a następnie zorganizowało zabawę dla dzieci z Domu Dziecka we Wschowie.
Zabawy odbywały się w trzech grupach wiekowych. Dla najmłodszych i nieco starszych dzieci przygotowano gry edukacyjne i sprawnościowe, rozwijające zręczność, wyobraźnię oraz uczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Najstarsi uczestniczyli w konkursie "Wiem = Zyskuję" podczas którego zaskoczyli wolontariuszy swoją wiedzą na temat banku i jego produktów.

Wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w  zabawie z balonami czy zabawie z wielką kolorową chustą. Tradycyjnie rozegrano też mecz piłki nożnej między wolontariuszami a wychowankami Domu Dziecka, w którym młodzież nie dała szans starszym, wygrywając z nimi zdecydowanie.
Dzieci odwdzięczyły się pracownikom banku specjalną laurką z podziękowaniami:

więcej o Programie Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy
powrót do Aktualności