Wolontariat pracowniczy
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
Wolontariat Seniorów


Pod koniec 2011 roku Fundacja Kronenberga uruchomiła projekt Wolontariat Seniorów, skierowany do emerytowanych pracowników Citi Handlowy. W listopadzie 2011 i 2012 roku odbyły się spotkania z emerytowanymi pracownikami banku, na których przedstawiona została idea wolontariatu oraz dotychczasowe działania seniorek-wolontariuszek. W obu spotkaniach wzięło udział ponad 100 byłych pracowników Banku.

Celem projektu jest aktywizacja społeczna osób starszych oraz danie im możliwości dzielenia się swoim doświadczeniem życiowym i zawodowym. OObecnie do programu zapisane są 32 Panie.

Wzorem wolontariuszy-pracowników Citi Handlowy, seniorzy otrzymują ciekawe, dostosowane do ich zainteresowań propozycje zaangażowania i podejmują się niektórych z proponowanych działań w ramach wolontariatu indywidualnego. Seniorki do tej pory wsparły kilka dużych wydarzeń kulturalnych, m.in.: Wielką Galę Integracji, Konferencję Kongresu Kobiet czy Konferencję Konkordii. Panie pomagały przy rozdawaniu folderów, rejestracji uczestników i prowadzeniu punktu informacyjnego.

Jedna z wolontariuszek, która niedawno przeszła na emeryturę, kontynuuje swoje działania na rzecz Stowarzyszenia Agroturystycznego "Mazurska Kraina" w Giżach. Organizuje tam szkolenia komputerowe dla kobiet, współorganizuje Spotkania Agroturystyczne, Powiatowe Święto Mleka czy zabawy andrzejkowe i mikołajowe.

Ponadto seniorzy są zapraszani do udziału w inicjatywach realizowanych przez pracowników banku - przede wszystkim do takich projektów jak Światowy Dzień Citi dla Społeczności czy akcja "Zostań asystentem św. Mikołaja".