Wolontariat pracowniczy
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga

Dla wychowanków Domu Dziecka w Komarnie


W sobotę, 24 marca, 50-osobowa grupa pracowników Pionu Operacji i Technologii Citi Handlowy zaprosiła do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu dzieci z Domu Dziecka w Komarnie (gmina Konstantynów). Akcja była połączenieniem wyjazdu integracyjnego pracowników banku z pracą wolontarystyczną na rzecz lokalnej społeczności.

Szesnaścioro dzieci wraz z opiekunami i wolontariuszami z banku spędziło ten czas wyjątkowo aktywnie i pożytecznie. Dzień rozpoczął się od wspólnego sprzątania lasu w okolicy Białowieży, była to jednocześnie okazja do wzięcia przez dzieci udziału w licznych konkursach zorganizowanych przez pracowników banku. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Następnie odbył się piknik przy ognisku. Dzień zwieńczyła wspólna wycieczka do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, podczas której dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy z ekologii, ochrony  środowiska oraz o dzikiej przyrodzie. Przy organizacji przedsięwzięcia pomagało Nadleśnictwo Białowieża.

"Miałam obawy, jak znajdziemy wspólny język z dzieciakami i czy  w ogóle wypali taka integracja z bankowcami. Wszystko jednak świetnie się udało. Piękna pogoda, urocze Soplicowo i dobre towarzystwo. A najlepsze było wspólne sprzątanie lasu i twórcza praca przy budowie Marzanny.  Miałam wrażenie, że chłopaki z domu dziecka  dobrze się czuli i brali czynny udział we wszystkich zajęciach. Lody szybko zostały przełamane. Był też czas, żeby pogadać o tym jak im się żyje i jakie mają plany. Smutny ten ich świat, ale nasz wspólny pobyt w Białowieży chyba będzie radosnym wspomnieniem także dla dzieciaków z domu dziecka"  - Dorota Michalska, pracownik Citi Handlowy, uczestnik akcji.


"Pierwszy raz miałam kontakt z Dziećmi z Domu Dziecka - osobiście było to dla mnie dużym przeżyciem - na początku nie bardzo wiedziałam jak się zachować, ale okazało się, że odrobina dobrej woli z naszej strony i nieco speszone i zamknięte początkowo Dzieci chętnie biorą udział w zabawie, są kreatywne i otwarte. Sam pomysł i projekt wyjazdu integracyjnego okazał się "strzałem w 10" - zarówno podróż, wieczorna zabawa jak i sprzątanie było udanym przedsięwzięciem". - Magdalena Dąbrowska, pracownik Citi Handlowy, uczestnik akcji.

więcej o Programie Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy