Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
6 kwietnia 2006
WOKULSKI w Lublinie - laureat konkursu uhonorowany

6 kwietnia br. w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyła się uroczystość uhonorowania laureata VIII edycji konkursu na najlepszy biznesplan Wokulski, studenta i absolwenta lubelskich uczelni Piotra Antoszka. Symbolicznego wręczenia nagrody dokonali Prezydent Miasta Lublina Andrzej Pruszkowski i Michał H. Mrożek, Członek Zarządu Citi Handlowy. Główna uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 6 marca br. w Warszawie.

W uroczystości odbywającej się w Trybunale Koronnym w Lublinie udział wzięli przedstawiciele miasta, przedsiębiorcy,  przedstawiciele wyższych uczelni oraz młodzież, w tym uczestnicy konkursu "Z klasy do kasy" organizowanego w ramach programu "Moje Finanse"

   
 Piotr Antoszek, laureat konkursu Wokulski Goście uroczystości 

Laureat konkursu jest absolwentem Wyższej Szkoły Administracji i Przedsiębiorczości w Lublinie, a obecnie studiuje na Akademii Rolniczej w Lublinie i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jego zwycięski projekt zakłada stworzenie firmy zajmującej się pozycjonowaniem i sprzedażą domen w Internecie.

"Główną działalnością firmy będzie świadczenie usług sprzedaży dobrze wypozycjonowanych domen, będących na wysokich miejscach w wyszukiwarkach. Jednym słowem będzie ona sprzedawać już gotową domenę, którą będzie odwiedzać duża liczba potencjalnych klientów. Dzięki możliwościom jakie daje Internet, przy niskich nakładach własnych firma będzie mogła w przyszłości prowadzić działalność praktycznie na całym świecie" - powiedział Piotr Antoszek.

"Poprzez konkurs Wokulski chcemy popularyzować wśród młodych ludzi aktywną postawę w zakresie przedsiębiorczości i podejmowania inicjatyw gospodarczych. Laureatowi życzę powodzenia w realizacji nagrodzonego biznesplanu i mam nadzieję, że jego sukces będzie zachętą dla uczestników kolejnych edycji konkursu. Jestem przekonany, że Lublin ma ogromny potencjał, czego dowodzą wyniki współorganizowanego przez Fundację Kronenberga konkursu wiedzy ekonomicznej "Moje Finanse - Z Klasy do kasy".  Przedstawiciele II LO w Lublina: Patryk Grela, Tomasz Siejko i Tomasz Górny zajęli bowiem 3 miejsce w finale konkursu, w którego szranki stanęło aż 7,5 tysiąca komitetów inwestycyjnych (35 tys. uczniów) z całej Polski" - powiedział Michał H. Mrożek, Członek Zarządu Citi Handlowy.

 
Michał H. Mrożek, Członek Zarządu Citi Handlowy oraz Piotr Antoszek
 
 
Od lewej: Krzysztof Kaczmar, Dyrektor Fundacji Kronenberga, Andrzej Pruszkowski, Prezydent Miasta Lublina, Michał H. Mrożek, Członek Zarządu Citi Handlowy


Prezydent Lublina, Andrzej Pruszkowski przyznał
: "Z radością przyjąłem wiadomość, że główną nagrodę w tegorocznej edycji konkursu Wokulski otrzymał młody człowiek związany z Lublinem - Piotr Antoszek. Gratuluję laureatowi i wyrażam przekonanie, że sukces ten będzie dla niego świetną dodatkową motywacją do dalszych, równie ambitnych działań. Życzę, aby nagroda pomogła mu w kształtowaniu zawodowej kariery, a być może i zachęciła do realizacji zadań na rzecz naszego miasta. Osiągnięcie  absolwenta i studenta lubelskich uczelni jest dowodem na to, że wśród młodego pokolenia wyróżniają się przedsiębiorcze jednostki gotowe do podejmowania biznesowych inicjatyw".