Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to podstawowa informacja o koszcie kredytu. Jest to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. RRSO pozwala Klientowi na łatwiejsze porównanie ofert kredytów, ponieważ oprócz oprocentowania uwzględnia ona także pozostałe koszty kredytu.

Opłata roczna

Niektóre formy kredytu wiążą się z opłatą roczną. Mowa tu o karcie kredytowej. Opłata roczna może zostać pobrana z Twoich środków, dorocznie, w rocznicę zawarcia umowy o kartę kredytową.

Opłaty windykacyjne

W przypadku nieregularnej bądź opóźnionej spłaty kredytu zostaje uruchomiony proces windykacyjny, którego celem jest uregulowanie należności i wprowadzenie nowego planu spłaty dla Klienta. Należy pamiętać, że brak regularnej spłaty kredytu rzutuje na historię kredytową i może utrudnić przyznanie kolejnego kredytu w przyszłości.

Inne możliwe opłaty

Bank może naliczyć opłaty np. przy przekroczeniu limitu karty kredytowej przez jej Posiadacza, dokonaniu wypłaty z bankomatu przy użyciu karty kredytowej. Wszystkie opłaty związane z produktami bankowymi są opisane w Tabeli Opłat i Prowizji danego produktu.

Dowiedz się jak strony Banku Handlowego w Warszawie S.A. wykorzystują pliki cookies do poprawnego działania serwisu Citibank Online, zbierania danych behawioralnych umożliwiających optymalizację stron oraz w celach marketingowych. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki.