Płatności kartą debetową za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych na całym świecie bez kosztów przewalutowania.

Wystarczy aktywować usługę Citibank Global Wallet, a Twoja karta debetowa inteligentnie wybierze jedno z Twoich kont walutowych dopasowując je do waluty transakcji.

Pamiętaj, aby płacąc lub dokonując transakcji w walucie obcej posiadać wystarczające środki na rachunkach walutowych. W przypadku braku środków, transakcja będzie rozliczona z Twojego rachunku domyślnego, do którego podpięta jest Twoja karta debetowa.

Możliwość wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu na świecie, bez prowizji Citi Handlowy

Nie trzeba szukać bankomatu Citi ani martwić się dodatkowymi kosztami, jeśli posiadasz konto Citi Priority, Citigold lub Citigold Private Client.

Wyjeżdżasz za granicę?

Aktywuj Citibank Global Wallet w aplikacji mobilnej Citi Mobile® i sprawdź jak wygodnie płacić kartą debetową w sklepach na całym świecie.

Zapłać za zakupy w walucie obcej, a Twoja karta debetowa sama wybierze jedno z Twoich kont walutowych na podstawie waluty transakcji.

  • Płać za zakupy w USD, EUR i GBP bez kosztów przewalutowania;
  • Wypłacaj gotówkę z dowolnego bankomatu na całym świecie bez prowizji Citi Handlowy.

Płać kartą debetową

  • bezgotówkowo za pomocą funkcji zbliżeniowej karty lub dodając kartę debetową do elektronicznego portfela Apple Pay lub Google Pay
  • i pamiętaj, że Twoje zakupy w sklepach internetowych wspierane są przez usługę Chargeback, która daje możliwość odzyskania środków w przypadku nieudanej transakcji zakupu.
  • i korzystaj ze zniżek i ofert specjalnych Citi Specials;
  • i dołącz do programu Mastercard Bezcenne Chwile, zbieraj punkty i wymieniaj je na nagrody;

Pamiętaj

Jeśli płacisz w walucie innej niż waluty, w których posiadasz konta walutowe, rekomendujemy podpięcie Twojej karty debetowej do konta walutowego w EUR.

Usługa Dynamic Currency Conversion

Wypłacając gotówkę lub dokonując płatności kartą za granicą (także w Internecie) możesz skorzystać z usługi Dynamic Currency Conversion (DCC), którą oferują wybrane punkty sprzedaży i bankomaty. Dzięki DCC Posiadacz karty może wybrać płatność w walucie swojego kraju, zamiast waluty lokalnej (dla kart wydanych przez Citi Handlowy walutą kraju są PLN).

W praktyce oznacza to, że w momencie dokonywania płatności otrzymujesz informację o wartości transakcji w PLN i kursie wymiany waluty lokalnej na PLN.

Zwracamy uwagę, że skorzystanie z usługi DCC może być niekorzystne dla Klienta Citi Handlowy (Posiadacza karty debetowej do Konta Osobistego) w przypadku, gdy w ramach usługi DCC zostanie wykonana transakcja w PLN i transakcja rozliczy się na koncie w PLN, podczas gdy mogłaby się rozliczyć na koncie w walucie transakcji (EUR, USD, GBP). Kwota takiej transakcji zostanie przewalutowania na PLN po kursie agenta rozliczeniowego (DCC).

DCC nie jest usługą oferowaną przez Citi Handlowy i jest opcjonalna.

Ważne! Kwota autoryzacji transakcji może się różnić od kwoty transakcji i kwoty zaksięgowanej na rachunku.

Bezpłatna usługa, która umożliwia natychmiastowe przelewy między kontami w Citi Handlowy w Polsce a rachunkami płatniczymi w Citi za granicą:

Pieniądze są dostępne dla odbiorcy natychmiast po zleceniu przez nadawcę.
Odbiorca nic nie płaci.
Polecenie przelewu CGT do równowartości 50 000 PLN możesz zlecić bezpłatnie w usłudze bankowości elektronicznej Citibank Online.
Usługa jest oferowana w ponad 15 krajach.

W przypadku przelewów między kontami w różnych walutach Klient otrzymuje informację o obowiązującym kursie walut przed zleceniem przelewu i akceptuje wysokość kursu, zatwierdzając przelew do realizacji.

Usługa, dzięki której możesz wypłacić gotówkę z Twojego konta w dowolnym oddziale Citi na świecie, jeśli podczas wyjazdu stracisz gotówkę i karty płatnicze.

Gotówkę otrzymasz w walucie kraju, w którym przebywasz, na podstawie ważnego paszportu. Wypłata – nie więcej niż równowartość 1000 USD (lub 10 000 USD dla Klientów posiadających konto osobiste Citigold lub Citigold Private Client) – zostanie zrealizowana ze wskazanego przez Ciebie konta w Citi Handlowy, o ile na koncie będzie wystarczająca ilość środków na wypłatę.

Konto osobiste

Wybierz konto, które pasuje do Ciebie

Porównaj konta i zobacz, które konto w ofercie Citi Handlowy najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Sprawdź
Dowiedz się jak strony Banku Handlowego w Warszawie S.A. wykorzystują pliki cookies do poprawnego działania serwisu Citibank Online, zbierania danych behawioralnych umożliwiających optymalizację stron oraz w celach marketingowych. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki.