Bezpieczeństwo usługi Google Pay

Ukryty numer karty płatniczej

Kiedy płacisz za pomocą aplikacji Google Pay, Twój prawdziwy numer karty płatniczej nie jest udostępniany. Aplikacja wykorzystuje wirtualny numer karty, co pozwala chronić Twoje dane.

Potwierdzenie płatności

Każdorazowo po dokonaniu płatności otrzymasz potwierdzenie z informacją o dacie, kwocie i nazwie sprzedawcy, dzięki czemu jakiekolwiek podejrzane transakcje mogą zostać natychmiastowo wykryte.

Możliwość blokady w przypadku utraty telefonu

W przypadku utraty telefonu, możesz natychmiast go zablokować, ustawić nowe hasło bądź usunąć z niego swoje dane osobowe za pomocą aplikacji Menedżer urządzeń Android, lub zablokować możliwość płacenia usługą Google Pay w CitiPhone.

Jednocześnie przypominamy o kilku ważnych zasadach, które pomogą chronić Twoje finanse przed niepowołanym dostępem:

  • Nie instaluj oprogramowania z niezaufanych źródeł. W przypadku instalacji aplikacji, korzystaj wyłącznie z oficjalnych, udostępnionych przez producentów systemu sklepów z aplikacjami (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store).
  • Upewnij się, że na swoim urządzeniu mobilnym posiadasz najnowszą wersję systemu operacyjnego dostarczanego przez producenta i pamiętaj, aby regularnie go aktualizować.
  • Upewnij się, że na telefonie, za pomocą którego korzystasz z usługi Android Paid, posiadasz aktualne oprogramowanie antywirusowe od renomowanych producentów.
  • Zalecamy wyłączenie opcji „Zezwalaj na instalację aplikacji ze źródeł innych niż sklep Play” – bank nigdy nie poprosi Cię o jej włączenie.
  • Nie udostępniaj swojego urządzenia mobilnego osobom trzecim, ani nie pozostawiaj go w miejscach publicznych bez nadzoru.

Chcesz dowiedzieć się więcej o łatwych płatnościach Google Pay? Kliknij tutaj

Dowiedz się jak strony Banku Handlowego w Warszawie S.A. wykorzystują pliki cookies do poprawnego działania serwisu Citibank Online, zbierania danych behawioralnych umożliwiających optymalizację stron oraz w celach marketingowych. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki.