Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
2 kwietnia 2009
Dzień Przedsiębiorczości w Citi Handlowy

Zdjęcia powyżej: Podczas Dnia Przedsiębiorczości uczniowie zapoznają się ze szczegółami dotyczącymi pracy w Citi Handlowy oraz wykonują zadania pod okiem bankowców.

Zdjęcia powyżej: Z uczniami, którzy przybyli do Centrali przy ulicy Goleszowskiej spotkała się Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy.

2 kwietnia do oddziałów Citi Handlowy w całym kraju zawitali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, by dowiedzieć się, na czym polega praca w banku.

Odwiedziny te miały miejsce w ramach programu "Dzień Przedsiębiorczości - Banki w Akcji", organizowanego Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Fundacją Kronenberga i objętego honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. "Dzień Przedsiębiorczości"  ma pomóc młodym ludziom w planowaniu swojej drogi edukacyjnej i zawodowej. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy dzięki czemu mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania, zobaczyć związek pomiędzy wykształceniem a karierą oraz zapoznać się z organizacją firmy.

Uczniowie towarzyszyli pracownikom Banku w wykonywaniu ich codziennych obowiązków, dowiedzieli się, jakie są różnice między pożyczką a kredytem, uczyli się czym są karty kredytowe, karty debetowe i stopy procentowe. Mogli dowiedzieć się, na czym polegają transakcje międzybankowe i zobaczyć pracę bankowców w akcji.

Największa grupa przybyła do siedziby banku przy ulicy Goleszowskiej i tam, na zakończenie praktyk, uczniowie spotkali się z Sonią Wędrychowicz-Horbatowską, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy.

Z przebiegu wizyty zadowoleni byli zarówno uczniowie, jak i pracownicy banku, co widać było po ogólnej atmosferze i wywiadach, które nam udzielili:

Przemek Kuciński, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Skierniewicach: Dowiedziałem się wielu nowych rzeczy. Wcześniej miałem w ogóle inne wyobrażenie o takim miejscu. Po pobycie tutaj moje wyobrażenie o banku zupełnie się zmieniło. Byłem w Pionie Finansowym. Zaczęliśmy od takich prostych rzeczy jak aktywa i pasywa na rynku bankowym, stawki WIBOR, stopy pożyczek między bankami. Później przeszliśmy do kryzysu finansowego. Od jakiegoś czasu interesują mnie takie sprawy, przeglądam różne strony finansowe i myślę, że właśnie na taki zdecyduję się kierunek studiów.

Paweł Zborowski, Departament Rozwoju Pożyczek Citi Business: Gościliśmy dzisiaj 10 uczniów w naszym departamencie. Przygotowaliśmy dla nich 2 główne wątki tematyczne. W ramach pierwszej części uczniowie dowiadywali się o prawach rządzących rynkiem stopy procentowej, depozytami, transakcjami na rynku międzybankowym i wielu innych ciekawych rzeczy, które zainteresowałyby z pewnością i niejednego bankowca. W drugiej części uczniowie zapoznali się z genezą kryzysu finansowego widzianego oczyma bankowca. Czyli opowiadaliśmy im o kryzysie na rynku hipotecznym w stanach zjednoczonych, opcjach walutowych i szeregu innych zjawisk, które przyczyniły się do tego, że funkcjonujemy obecnie właśnie w kontekście światowego kryzysu finansowego. Mam nadzieję, że uczniowie wynieśli dużo fajnej wiedzy, której nie wyczytają z książek, nie uzyskają na studiach, a która jest związana z naszą pracą codzienną i jej specyfiką.Archiwum