Aktualności
CyberMocna Szkoła
28 września 2020
CyberMocn@ Szkoła - startujemy!


Fundacja Citi Handlowy rusza z projektem edukacyjnym CyberMocn@ Szkoła! W projekcie udział wezmą eksperci z projektu edukacyjnego Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni, funkcjonującego przy programie Bankowcy dla Edukacji, prowadzonym przez Związek Banków Polskich. Jeśli macie szkołę, z którą współpracujecie, to jest to coś dla pracujących w niej nauczycieli! Partnerem projektu jest szkoła języka angielskiego Early Stage.


Czas pandemii spowodował konieczność wprowadzenia nauki zdalnej. To nie był łatwy okres dla nauczycieli, dzieci i rodziców. Nagłe wdrożenie nowych narzędzi oraz zachowania uczniów nieprzyzwyczajonych do regularnej pracy w internecie spowodowały spory chaos.


Dlatego pragniemy wesprzeć nauczycieli w ich codziennej pracy - także tej w środowisku cyfrowym.


Podczas warsztatów m.in. przedstawimy bezpieczne i bezpłatne rozwiązania technologiczne, które pomogą w codziennym nauczaniu zdalnym; przybliżymy zasady bezpiecznego korzystania z internetu; pokażemy co najczęściej uczniowie mogą robią w sieci, wskażemy jak w dobie cyfrowej zadbać o zdrowie psycho-fizyczne ucznia; przedstawimy najlepsze praktyki nauczycieli języków obcych dla prowadzenia angażujących zajęć; pomożemy w konstruowaniu ciekawych zajęć online czyli jak zaangażować ucznia na odległość i zatrzymać go przy ekranie. Dodatkowo, przedstawimy również sposoby na efektywną komunikację z rodzicami w trybie stacjonarnym i on-line.


Nauczycielko i Nauczycielu!


Biorąc udział w naszych warsztatach m.in. poznasz darmowe oprogramowanie, które pomoże Ci w prowadzeniu zajęć, porozmawiamy o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu, dowiesz się co uczniowie robią w sieci, wskażemy jak w dobie cyfrowej dbać o zdrowie ucznia. Przedstawimy również sposoby na efektywną komunikację z rodzicami w trybie stacjonarnym i on-line.


Czas: spotkania cykliczne październik 2020 – kwiecień 2021


Tryb: spotkania w trybie on-line


Moduły skierowane do:


Co zyskasz? Udział w profesjonalnym wielowymiarowym szkoleniu, kontakt z renomowanymi specjalistami, scenariusze do przeprowadzenia zajęć, dostęp do tematycznych webinarów i podcastów, zaświadczenie odbytego szkolenia.


Wzięcie udziału w Programie jest bezpłatne. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych modułów wraz z harmonogramem zajęć znajdziesz w załącznikach.


Zgłoś się!W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: rekrutacja@kronenberg.org.pl
Czekamy na Ciebie!