Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
21 listopada 2011
Citi Handlowy Liderem Odpowiedzialnego Biznesu


Citi Handlowy zwyciężył w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu w kategorii instytucje finansowe. Kapituła oceniała przedsiębiorstwa wyróżniające się dbałością o przestrzeganie najwyższych standardów odpowiedzialnego biznesu.

Celem konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które prowadzą działalność biznesową w sposób odpowiedzialny i zgodny z zasadami Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu oraz wychodzą naprzeciw wyzwaniom swojej branży w obszarze działań CSR. W konkursie wzięło udział 29 firm z sześciu sektorów: paliwowo-energetycznego, budowlanego, teleinformatycznego, finansowego, FMCG oraz farmaceutycznego.

Kapituła Konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu oceniała m.in. wspieranie przez przedsiębiorstwa rozwoju gospodarczego i społecznego, zapewnienie godnych warunków pracy, a także odpowiedzialność firmy za środowisko naturalne. Nagrodę dla banku odebrał prezes zarządu Citi Handlowy Sławomir S. Sikora podczas uroczystej Gali w Centrum Artystycznym "Fabryka Trzciny".

To kolejne już w tym roku wyróżnienie dla Citi Handlowy za działania z obszaru CSR, które koordynuje działająca przy banku Fundacja Kronenberga. W styczniu Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy wygrał polską edycję konkursu Europejskich Nagród Wolontariatu Pracowniczego. W lutym firma po raz drugi znalazła się na czele prestiżowego Indeksu BI-NGO - rankingu oceniającego internetową komunikację aktywności w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu największych polskich firm. Ponadto, w lipcu Citi Handlowy po raz trzeci wszedł w skład RESPECT Index - indeksu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, skupiającego elitarne grono 22 najbardziej odpowiedzialnych spółek.

Konkurs Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu jest realizowany w ramach projektu "Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu", będącego inicjatywą Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz sześciu partnerskich firm: Telekomunikacji Polskiej SA, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, PZU, Danone, Hochtief oraz GlaxoSmithKline.

Nagrody dla Fundacji