Najprostsze sposoby na finansowanie Twoich potrzeb

Biuro Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej wspiera zaufanie oraz bezpieczeństwo uczestników obrotu gospodarczego w Polsce poprzez dostarczanie wiarygodnej i możliwie kompletnej informacji. Każdy Klient starający się o wybraną formę kredytu jest weryfikowany pod kątem historii kredytowej w BIKu. Na podstawie historii kredytowej wydawana jest rekomendacja o przyznaniu bądź odmowie kredytu.

Krajowy Rejestr Długów

Krajowy Rejestr Długów

Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA działa na podstawie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Obsługuje wszystkie podmioty gospodarcze – od jednoosobowych firm, poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa po wielkie korporacje. KRD gromadzi dane o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców pochodzące z różnych sektorów gospodarki. Bank przekazuje do KRD informacje o niesolidnych Klientach.

Przetwarzanie danych w Biurze Informacji Kredytowej S.A. („BIK”), Systemie Bankowy Rejestr, Krajowym Rejestrze Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A.

W celu dokonania korekty danych, wymagane jest złożenie przez Klienta dyspozycji dotyczącej przetwarzania danych w ww. rejestrach. Dyspozycję dotyczącą korekty danych w BIK/ BR/KRD można złożyć za pośrednictwem poniższego formularza.

Wypełniony wniosek opatrzony własnoręcznym podpisem, zgodnym ze wzorem przedłożonym w Banku należy wysłać na adres: Bank Handlowy w Warszawie S.A., Ul. Goleszowska 6, 01-260 Warszawa

Zasady budowy pozytywnej historii kredytowej

  • Co miesiąc spłacaj, co najmniej, kwotę spłaty minimalnej dla Twojej karty kredytowej.
  • Nie nadwyrężaj swoich finansów. Im mniej rachunków bankowych, czy kart kredytowych, tym lepiej.
  • Planuj wydatki dopiero gdy środki znajdą się na Twoim koncie.
  • Informuj Bank o zmianie danych, np. adresowych. Miej pewność, że Twoja korespondencja dotrze pod właściwy adres.
  • Ustaw polecenie zapłaty dla Twojego kredytu. Będziesz mieć 100% pewności, że kolejna płatność zostanie dokonana na czas.
  • Regularnie korzystaj z bankowości elektronicznej. Monitoruj swoje finanse używając zestawienia transakcji i wyciągu online.

Najczęściej zadawane pytania

Dowiedz się jak strony Banku Handlowego w Warszawie S.A. wykorzystują pliki cookies do poprawnego działania serwisu Citibank Online, zbierania danych behawioralnych umożliwiających optymalizację stron oraz w celach marketingowych. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki.