Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
31 października 2008
Dziś Światowy Dzień Oszczędzania

Od 27 października Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga po raz drugi koordynowała wielką akcję edukacyjną pod hasłem "Tydzień dla Oszczędzania", której celem jest promowanie wśród Polaków nawyku oszczędzania oraz umiejętności racjonalnego gospodarowania swoimi zasobami finansowymi.

Kampania prowadzona była poprzez wiele kanałów informacyjnych. W "Newsweeku" ukazał się specjalny dodatek poświecony oszczędzaniu, a w Polskim Radiu emitowane były spoty edukacyjne na ten temat. Akcję wspierał multimedialny portal edukacyjny http://tdo.edu.pl, będący skarbnicą wiedzy na temat oszczędzania.

29 października Sławomir S. Sikora - prezes Zarządu Citi Handlowy i Stanisław Kluza - przewodniczący patronującej akcji Komisji Nadzoru Finansowego na wspólnej konferencji prasowej przekonywali o zaletach i potrzebie oszczędzania. Zaprezentowali również bardzo ciekawe wyniki badań na ten temat. Wynika z nich, że tylko 7% Polaków oszczędza regularnie. W ciągu roku o 10% spadła liczba osób, które wszystkie miesięczne dochody wydają na bieżące potrzeby (do 55%). O 7% wzrosła liczba osób, które mają odłożone jakieś środki finansowe - zrobił to już co trzeci Polak. O 1/5 wzrosła liczba osób, które posiadają konto w banku (do 60%). Z badań wynika również, że ponad 40% Polaków nie myśli o powiększeniu swojej przyszłej emerytury - nie interesuje się tym lub nie wierzy w powodzenie takich działań.
Raport z cytowanych badań dostępny jest pod adresem: http://www.tdo.edu.pl/files/File/broszury/raport_z_badan.pdf

Ważnym elementem akcji były również działania podejmowane w szkołach, w których uczniowie mają za zadanie zorganizować obchody przypadającego na 31 października Światowego Dnia Oszczędzania.

Z okazji tego dnia namawiamy wszystkich Polaków, aby dziś specjalną uwagę poświęcili swoim domowym budżetom oraz tematowi oszczędzania. Wierzymy bowiem, że wiedza ekonomiczna i umiejętność zarządzania finansami mają niezwykle duży wpływ na jakość naszego życia.