Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
26 kwietnia 2008
Więcej drzew dzięki Nam!

W sobotni poranek 26 kwietnia ponad 300 osób - pracowników i klientów Citi Handlowy wraz z rodzinami i przyjaciółmi - wzięło udział w Rodzinnym Pikniku Ekologicznym, będącym finałem akcji sadzenia drzew w ramach programu "Więcej drzew dzięki Tobie" .

Wszyscy, którzy pomimo soboty zdecydowali się wstać rano i przyjechać do Parku Młocińskiego, zostali "nagrodzeni przez ładną pogodę", a dzięki staraniom organizatorów - Fundacji Kronenberga, Citi Handlowy oraz Fundacji Nasza Ziemia -  na gości czekał cały szereg atrakcji.
Dzieci brały udział w zabawach i zajęciach z edukacji przyrodniczej, starsi poznawali tajniki lepienia garnków, a wszyscy mogli uczestniczyć w ćwiczeniach tai-chi, wybrać się na przejażdżkę rikszą czy posilić się własnoręcznie upieczoną kiełbaską.

Najważniejszym elementem pikniku było oczywiście sadzenie drzew. Udało się posadzić prawie 2 000 lip, jaworów i wiązów, a tym samym przyczynić się do zalesienia terenów, które w województwie mazowieckim dotknięte są problemem zaniku zielonych korytarzy, czyli szlaków migracji zwierząt i roślin.Rodzinny Piknik Ekologiczny był czwartą, finałową akcją sadzenia drzew w ramach programu "Więcej drzew dzięki Tobie", realizowanego przez Citi Handlowy, Fundację Kronenberga i Fundację Nasza Ziemia. W poprzednich brali udział między innymi uczniowie warszawskich szkół i członkowie Zarządu Banku.
W wyniku tych działań udało się posadzić 40 000 drzew. Kolejne akcje już za rok. Tymczasem zachęcamy wszystkich do śledzenia innych ekologicznych inicjatyw Citi Handlowy.