Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
23 kwietnia 2008
Klienci rezygnują z wyciągów papierowych - na wiosnę Bank sadzi 40 000 drzew

We wtorek, 22 kwietnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi Citi Handlowy wraz z pracownikami i zaproszonymi gośćmi zainaugurował akcję sadzenia drzew pod hasłem "Więcej drzew dzięki Tobie". W lesie Uroczysko-Bemowo uczestnicy inicjatywy posadzili pierwszych kilkaset dębów. To dopiero początek, bo w ramach programu "Więcej drzew dzięki Tobie" tylko na wiosnę tego roku posadzonych zostanie 40 000 drzew w województwie mazowieckim.

"Więcej drzew dzięki Tobie" to program partnerski Citi Handlowy, działającej przy banku Fundacji Kronenberga oraz Fundacji Nasza Ziemia. W ramach inicjatywy wiosną 2008 roku zostaną zalesione tereny w województwie mazowieckim, które jest dotknięte problemem zaniku "zielonych korytarzy" (szlaków migracji zwierząt i roślin). Kolejne akcje zalesień i odtwarzania "zielonych korytarzy" planowane są w następnych latach również w innych województwach.

Zalesienia realizowane są pod nadzorem i zgodnie z planem zalesień i odtwarzania "zielonych korytarzy" przyjętym przez Lasy Państwowe. Dla uczestników akcji sadzenia drzew organizowane są specjalne warsztaty podnoszące wiedzę na temat roli lasu dla środowiska, gospodarki i ochrony klimatu.