Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
19 listopada 2007
1900 wolontariuszy Banku zaangażowało się w pomoc potrzebującym

17 listopada br. odbył się finał akcji przeprowadzonych w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności. 30 000 potrzebujących otrzymało pomoc od 1900 wolontariuszy, którzy zrealizowali 81 projektów. Inicjatorem akcji jest Citi Handlowy, koordynatorem - Fundacja Kronenberga działająca przy Citi Handlowy.

Do tegorocznej edycji konkursu "Wolontariusz na Bank!" zgłoszono 51 projektów, przeprowadzonych w 36 miejscowościach w całej Polsce. Na ich realizację Citi Handlowy przekazał ponad 250 000 zł. Wśród zgłoszonych projektów wyróżniono 6: Mój pokój - Mój Świat, Przeszłość i przyszłość - nasi Kombatanci w Berlinie, Jak przygoda to tylko w Warszawie, Jest w orkiestrach dętych taka siła, Akcja profilaktyki zdrowia kobiet w Braniewie oraz Uśmiech dla "Carpe Diem".
Podczas Światowego Dnia Citi dla Społeczności w ramach programu edukacji finansowej wolontariusze z Banku przeprowadzili również warsztaty dla ośmiolatków "Od Grosika do Złotówki". Ich celem było przekazanie najmłodszym wiedzy na temat gospodarowania pieniędzmi.

Światowy Dzień Citi dla Społeczności odbył się już po raz drugi. Jego celem jest pomoc społecznościom lokalnym. Akcje przeprowadzone 17 listopada były częścią Programu Wolontariatu Pracowniczego. Umożliwia on pracownikom Banku dzielenie się czasem, wiedzą i doświadczeniem z potrzebującymi, inspiruje pracowników do włączenia się w akcje społeczne, ułatwia dostęp do ofert wolontariatu, pomaga w realizowaniu zadań poprzez szkolenia i konsultacje, a także kształtuje trwałe postawy prospołeczne.