Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
23 lutego 2007
Wolontariat w Citi Handlowy ponownie najlepszy

Sławomir S. Sikora, Prezes Zarządu Citi Handlowy oraz Zofia Nowaczyk i Dariusz Dylski pracownicy i wolontariusze z Citi Handlowy odebrali nagrodę główną przyznaną w konkursie Barwy Wolontariatu. Citi Handlowy zwyciężył w kategorii wolontariatu pracowniczego, w której nominowani byli również GE Money Bank S.A. i Provident. Tym samym Program Wolontariatu w Citi Handlowy został uznany za najlepszy tego typu program w Polsce.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 22 lutego br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w obecności Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął Marszałek Sejmu RP, Marek Jurek.Wręczenie nagrody

Statuetka nagrody w konkursie BARWY WOLONTARIATU

Zofia Nowaczyk - wolontariusz z Citi Handlowy,
Sławomir S. Sikora - Prezes Zarządu Citi Handlowy,
Dariusz Dylski - wolontariusz z Citi Handlowy


Konkurs Barwy Wolontariatu organizowany przez Centrum Wolontariatu w Polsce adresowany jest do wolontariuszy i placówek korzystających z ich pomocy. Po raz pierwszy został przeprowadzony podczas Międzynarodowego Roku Wolontariatu 2001.

Citi Handlowy został nagrodzony w tej kategorii po raz drugi z rzędu (po raz pierwszy rok temu w VI edycji konkursu) co pokazuje, że jest prawdziwym liderem wolontariatu korporacyjnego i zaangażowania społecznego biznesu w Polsce.

Nagroda jest wyrazem uznania dla wolontariuszy z Citi Handlowy, którzy wykorzystują swój wolny czas na czynny udział w działaniach na rzecz lokalnych społeczności.

W 2006 roku liczba aktywnych wolontariuszy wzrosła trzykrotnie, a w ramach Światowego Dnia Citigroup dla Społeczności ponad 1.000 wolontariuszy zaangażowało się 57 projektów w całej Polsce. Zdaniem organizatorów konkursu Barwy Wolontariatu wolontariusze z naszego Banku prowadzą działalność wolontarystyczną najlepiej, najpełniej i najbardziej odpowiedzialnie.


więcej o Programie Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy