Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
11 października 2006
Laureaci konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2005 autorami najlepszego na świecie syntezatora mowy

Syntezator mowy IVONA, skonstruowany przez laureatów konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2005, okazał się najlepszym urządzeniem tego typu na świecie. Nagrodzeni w ubiegłorocznej edycji konkursu Fundacji Kronenberga najlepsi polscy mikroprzedsiębiorcy: Łukasz Osowski i Michał Kaszczuk zwyciężyli w międzynarodowym konkursie Blizzard Challenge w Pittsburgu. Światowej rangi eksperci uznali syntezator mowy "Ivona" za najlepszą technologię generowania mowy ludzkiej. Według ich ocen jakość oraz naturalność głosu syntezatora IVONA jest zdecydowanie najlepsza i pozostawia osiągnięcia innych producentów daleko w tyle.

Skonstruowany przez polskich mikroprzedsiębiorców syntezator umożliwia osobom niewidomym korzystanie z komputera. W serwisach internetowych może być wykorzystywany do odczytywania wiadomości a w telekomunikacji automatycznie podawać informacje przez telefon.

Firma IVO-Software z Gdyni jest laureatem konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2005, organizowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Jego celem jest popularyzacja mikroprzedsiębiorczości i promocja mikropożyczek jako skutecznych narzędzi walki z bezrobociem i stymulacji rozwoju gospodarczego. Tegoroczna edycja konkursu o tytuł Mikroprzedsiębiorca Roku 2006 cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców - do sekretariatu konkursu wpłynęło ponad 100% więcej zgłoszeń niż w ubiegłym roku!