Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
6 marca 2006
Fundacja Kronenberga nagradza w konkursie Wokulski najlepsze biznesplany

Laureatem VIII edycji konkursu Wokulski na najlepszy biznesplan został Piotr Antoszek, student Akademii Rolniczej w Lublinie nagrodzony za projekt "www4you". Zakłada on stworzenie firmy zajmującej się pozycjonowaniem i sprzedażą domen w Internecie. 6 marca br. w Centrum Prasowym PAP Witold Zieliński, Wiceprezes Citi Handlowy i Andrzej Wilk, Przewodniczący jury wręczyli laureatowi konkursu główną nagrodę w wysokości 25 tys zł, przeznaczoną na realizację zwycięskiego biznesplanu. Organizatorem konkursu, którego celem jest promocja przedsiębiorczości jest Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac, jury postanowiło przyznać również 3 wyróżnienia, które zdobyli:

  • I wyróżnienie - Agnieszka Siek z Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie za pomysł na sklep z wyrobami z wikliny "Aswik";

  • II wyróżnienie - Jędrzej Borowiak z Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu za projekt "Investment Club" - szkolenia i doradztwo w zakresie oznaczenia CE (Conformite Europeenne - zgodność europejska) wymaganego od polskich producentów przez UE;

  • III wyróżnienie - Aneta Gryglewicz, Klaudia Magierowska i Dominika Melon z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu za pracę "Biznes dla Sportu, Sport dla Biznesu".

Motto naszej Fundacji to "Inspiracja do działania". Poprzez konkurs Wokulski chcemy popularyzować wśród młodych ludzi aktywną postawę w zakresie przedsiębiorczości i podejmowania inicjatyw gospodarczych. Laureatowi życzę powodzenia w realizacji nagrodzonego biznesplanu i mam nadzieję, że jego sukces będzie zachętą dla uczestników kolejnych edycji konkursu - powiedział Sławomir S. Sikora, Prezes Citi Handlowy.

Konkurs Wokulski jest organizowany przez Fundację Kronenberga od 1998 roku. Jest on skierowany do studentów i absolwentów, którzy ukończyli studia nie dawniej niż rok temu i nie przekroczyli 28. roku życia. Uczestnicy mają za zadanie stworzenie biznesplanu dla przedsiębiorstwa rozpoczynającego działalność gospodarczą od podstaw, uwzględniającego dokładny opis jego działalności, źródła finansowania i czynniki ryzyka. Nadesłane prace oceniało jury pod przewodnictwem Andrzeja Wilka z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych. W dotychczasowych edycjach konkursu wpłynęło ok. 250 pomysłów na biznes stworzonych przez studentów. Wśród nagrodzonych znalazły się projekty na firmy o bardzo zróżnicowanym profilu działalności, od prostych, jak firma świadcząca rowerowe usługi kurierskie czy produkująca prezentacje multimedialne, po skomplikowane, jak przedsiębiorstwo handlujące surowcami wtórnymi przemysłu paliwowo-energetycznego. Laureatką poprzedniej edycji konkursu została Marta Witka, studentka podyplomowych studiów rachunkowości na Wydziale Administracji Akademii Morskiej za projekt ścianki wspinaczkowej - Active City.