Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
09 marca 2021
Citi Handlowy utrzymuje tytuł SuperEtycznej Firmy


W badaniu dziennika Puls Biznesu na temat działania firm, Citi Handlowy potwierdził, że konsekwentnie dotrzymuje najwyższych wymogów etycznych. W gronie wyróżnianych organizacji bank znajduje się od początku istnienia konkursu. Teraz utrzymał przyznawany co 3 lata tytuł SuperEtycznej organizacji. Jest jedynym bankiem wśród zaledwie 9 laureatów nagrodzonych w tegorocznej edycji badania i jednym z dwóch banków, które mają obecnie prawo posługiwać się tym prestiżowym tytułem.

-Jako część grupy Citi, jedynego globalnego banku obecnego w Polsce, od wielu lat stosujemy najwyższe zasady etyczne i najlepsze praktyki. Czas pandemii tego nie zmienił. Stosujemy zasady ładu korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych, zdecydowanie promujemy etyczne postępowanie wewnątrz organizacji i budujemy kulturę wolontariatu wspierając lokalne społeczności. Nie inaczej podchodzimy do współpracy z klientami - stawiamy na przejrzystość działań, już od wielu lat nie używamy gwiazdek ani "małego druku". To bardzo ważne dla naszych klientów, w tym polskich i zagranicznych firm, dla których takie zasady są gwarantem partnerskiej relacji w biznesie. Cieszymy się, że jest to dostrzegane także w badaniach audytorów oraz w mediach - mówi Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowy.

Jak czytamy w uzasadnieniu przyznania tytułu SuperEtycznej Firmy dla Citi Handlowy, "działania Banku Handlowego promują i wspierają panie, które pragną się w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych (STEM). Ponadto, we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy oraz w porozumieniu z Fundacją Przedsiębiorczości Kobiet, bank pomaga kobietom, które chcą założyć firmę. W ramach inicjatywy CisiBohaterowie i podjętej walki z COVID-19 organizacja ufundowała innowacyjny w skali kraju sprzęt (.) W ramach działań proekologicznych, z okazji swojego 150-lecia, Bank Handlowy m.in. zasadził 2 ha lasu."

Konkurs Etyczna Firma od 7 lat wyróżnia najlepsze wzorce postępowania w biznesie. Jest zrealizowany przy wsparciu merytorycznym kancelarii PwC Legal na podstawie rygorystycznych kryteriów, które mają na celu weryfikację potencjalnych laureatów. W trakcie badania firmy są pytane zarówno o procedury, kodeksy i regulaminy obowiązujące w firmie, jak i o podejście do ekologii, działalność prospołeczną i szkolenia dla pracowników.