Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
10 grudnia 2020
Mentorzy Citi i Citi Handlowy na Women in Tech Summit


8636 uczestników 103 krajów świata, 160 mentorów, warsztaty wystąpienia Key Note Speakerów - to wszystko na konferencji Women in Tech Summit, której głównym partnerem była Fundacja Citi Handlowy im. L. Kronenberga. To największa konferencja w Europie dla kobiet pracujących lub chcących pracować w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering & Math).

Key Note Speakerem podczas Konferencji była Kristine Braden, Managing Director Europe Cluster Head. W trakcie fireside chatu, który poprowadził Prezes Citi Handlowy & Citi CCO, mówiła o swojej karierze zawodowej, o tym co ją motywowało i w jaki sposób stała się jedną z najbardziej senior kobiet w bankowości.

W panelu Leadership in times of permanent uncertainty and deepening crisis udział wzięła Katarzyna Majewska, Członek Zarządu Citi Handlowy. W swoim wystąpieniu podkreślała, jak Citi szybko dostosowało się do nowych warunków (umożliwienie pracy zdalnej znakomitej większości pracowników), dbając szczególnie o relację pracodawca-pracownik w tak trudnym dla wszystkich czasie,

W panelu What COVID showed us about diversity and inclusion? Peter Lacek, Director of Global Audit Methodology & Head of Audit at Citi Poland, wraz z dr Merrion Edwards, Corning i Peterem Wolfendenem z Cisco dyskutowali jaki wpływ miała pandemia koronawirusa na społeczeństwo, ale także organizacje, w których pracują. Peter Lacek, w kontekście Citi podkreślił szczególną wagę affinity networks, takich jak Citi Women, Women in Technology czy Citi Pride.

To nie wszystko jednak, co działo się na konferencji. Karol Goleń z Citi Handlowy i Katarzyna Bzylczyk poprowadzili warsztaty, zaś 7 mentorów Citi i Citi Handlowy było do dyspozycji uczestników konferencji. Dla odwiedzających dostępne było również stoisko, na którym można było przejrzeć oferty pracy i porozmawiać z rekruterami.

Podczas konferencji odbyła się inauguracja kolejnej edycji Shesnnovation Academy, projektu realizowanego przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" oraz Citi Foundation przy merytorycznym wsparciu Fundacji Citi Handlowy.

Podczas Women in Tech Summit 2020 odbyło się także zakończenie programu IT for SHE, projektu wspomagającego młode dziewczyny w rozpoczęciu kariery w IT. 6 mentorów Citi i Citi Handlowy przez ponad pół roku rozwijało relacje mentoringową i wspomagało swoje mentee w wyborze drogi zawodowej.

Wszystkim mentorom, ekspertom Citi i Citi Handlowy dziękujemy za udział i bardzo gratulujemy!