Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
12 listopada 2020
Milion dolarów od Citi Foundation dla polskich organizacji pozarządowych


Citi Foundation, globalna fundacja Citi przekazała niemal 1 milion USD dla polskich organizacji pozarządowych. Wsparcie otrzymały projekty adresowane do grup, które istotnie ucierpiały wraz z pandemią, czyli kobiet, migrantów oraz młodych ludzi. Projekty wspierają każdą z grup w usamodzielnieniu się i realizacji planów o rozwoju lub założeniu własnego biznesu. Dodatkowo, w tym roku dzięki Citi Foundation do szpitali w Warszawie i Olsztynie trafiły mobilne respiratory oraz środki ochrony osobistej.

Ten rok pozostaje bezprecedensowy, mówi Citi Country Officer w Polsce, prezes Citi Handlowy, Sławomir S. Sikora. - Wsparcia wymaga służba zdrowia, system edukacji, ale także polska gospodarka, która między innymi opiera się na działalności małych przedsiębiorców. To ich wspieramy w naszych programach realizowanych wspólnie z polskimi organizacjami pozarządowymi. Docieramy przy tym do grup, które szczególnie ucierpiały w czasie pandemii, m.in. do kobiet, migrantów oraz młodych ludzi. Każdy z naszych programów odpowiada na aktualne wyzwania z jakimi muszą się one zmierzać.

- Nasza globalna inicjatywa Pathways to Progress wspiera młodych ludzi w osiągnięciu niezależności ekonomicznej. We współpracy z naszymi wieloletnimi partnerami w Polsce byliśmy w stanie przeprojektować nasze programy w taki sposób, aby pomóc złagodzić konsekwencje pandemii wśród młodzieży i grup szczególnie narażonych na jej skutki - powiedziała Florencia Spangaro, Chief Operating Officer, Citi Foundation.

Citi Foundation od lat działa na rzecz promowania postępu gospodarczego i poprawy życia ludzi w społecznościach o niskich dochodach. Tylko w ostatnich 5 latach przeznaczyła na rozwój lokalnych inicjatyw społecznych w 85 krajach świata ponad 390 mln dolarów, poprawiając tym samym jakość życia ponad 4 mln ludzi. W marcu 2020 roku uruchomiła specjalny Fundusz w wysokości 15 000 000 USD na wsparcie działań humanitarnych związanych z walką ze skutkami rozprzestrzeniania się COVID - 19. W polskie projekty społeczne angażuje się już od 2005 r., wspierając takie inicjatywy jak Shesnnovation Academy (Fundacja Perspektywy) - wsparcie dla młodych naukowczyń i studentek, które chcą prowadzić firmę w obszarze STEM; Biznes w kobiecych rękach - największy program inkubacji i akceleracji dedykowany kobietom marzącym o własnym biznesie (Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet); program rozwoju przedsiębiorczości (Fundacja THINK!); Hello Entrepreneurship - program wsparcia przedsiębiorczości migrantów (Fundacja Ashoka).

Partnerem merytorycznym wszystkich inicjatyw realizowanych w Polsce jest Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.