Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
25 września 2020
Citi Foundation: 100 mln USD na walkę z nierównościami


Citi Foundation wesprze ponad milion młodych ludzi na całym świecie w ramach programu podnoszenia kwalifikacji zawodowych i rozwoju przedsiębiorczości. Dodatkowe wparcie dla globalnej inicjatywy Pathways to Progress wyniesie 100 mln USD - na zwiększenie możliwości zatrudnienia i rozwoju gospodarczego społeczności z niedostatecznym dostępem do usług.

- Epidemia koronawirusa spowodowała, że i tak już znaczące nierówności społeczne (dotyczące przede wszystkim możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego) stały się jeszcze głębsze, powiedział Michael Corbat, prezes Citi. - Rozszerzając Pathways to Progress maksymalizujemy zasoby i możliwości szkoleniowe, żeby zapewnić jak największej liczbie osób równy dostęp do pracy, szersze możliwości rozwoju, a co za tym idzie - większe poczucie bezpieczeństwa.

Od 2014 r. Citi Foundation zainwestowała około 200 mln USD w program Pathways to Progress na całym świecie. Do 2023 r. Citi Foundation zamierza wesprzeć ponad milion młodych osób na całym świecie łączną kwotą 300 mln USD. W ciągu ostatnich trzech lat w Stanach Zjednoczonych program pomógł ok. 100 tys. młodych ludzi, głównie tym wykluczonym ze względu na pochodzenie lub kolor skóry. Poszerzone działania skupią się w większym stopniu na rozwijaniu umiejętności, które mogą być przydatne na rynku pracy oraz rozwoju programów wspierania ich przedsiębiorczości.

Citi Foundation z powodzeniem działa również w Polsce, gdzie przy merytorycznym wsparciu Fundacji Citi Handlowy wpiera m.in. projekty biznesowe kobiet oraz studentek i doktorantek uniwersyteckich, a także przedsiębiorczych migrantów. Współpracuje z takimi organizacjami jak Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", Ashoka, Fundacja THINK! oraz Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet.

W ramach Pathways to Progress młodzi ludzie nabywają umiejętności i pewności siebie, których potrzebują, by zmienić swoje życie i swoje społeczności na lepsze, a także zyskać dostęp do atrakcyjnych ofert pracy. W Citi przejawia się to m.in. poprzez ofertę letnich praktyk, pełnoetatowych ofert pracy w charakterze analityków i współpracowników, po programy studenckie. Dzięki takim działaniom, w ciągu następnych trzech lat 10 tys. młodych ludzi będzie mogło zdobyć doświadczenie zawodowe i rozwijać swoje kariery w Citi.

W Pathways to Progress uczestniczą również tysiące wolontariuszy z Citi, którzy poświęcają swój czas, by służyć swoją wiedzą oraz umiejętnościami młodym ludziom na całym świecie. W ciągu następnych trzech lat Citi oczekuje, że 10 000 pracowników - wolontariuszy zaangażuje się jako mentorzy w pomoc dla młodych ludzi na ich drodze do ekonomicznego sukcesu.

Pathways to Progress, uruchomiony po raz pierwszy w 2014 r., to flagowy program Citi Foundation. Jego celem jest wzmacnianie społeczności na całym świecie. Za pomocą inwestycji kapitałowych, pożyczek oraz grantów, Citi oraz Citi Foundation wywierają istotny wpływ w ramach całego globu. W raporcie dostępnym tutaj Citi Foundation podsumowuje funkcjonowanie programu.

Pełna wersja komunikatu na stronie: https://www.citigroup.com/citi/news/2020/200917a.htm