Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
10 września 2020
Citi w Polsce laureatem konkursu Dobroczyńca Roku!


Citi w Polsce zwyciężyło w prestiżowym konkursie Dobroczyńca Roku 2019 w kategorii "sport". Zauważono działalność firmy na polu popularyzacji sportu paraolimpijskiego i zachęcania społeczeństwa do kibicowania paraolimpijczykom. Konkurs od 20 lat wyłania firmy reprezentujące najwyższe standardy w obszarze społecznego zaangażowania biznesu.


Od 2018 roku Citi w Polsce jest partnerem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W ramach globalnej inicjatywy Citi organizowane są spotkania z zawodnikami z Team Citi, a w projekty wolontariackie w 2019 r. w ramach tej inicjatywy zaangażowało się ponad 500 wolontariuszy Citi. Jednocześnie, Citi wspiera Natalię Partykę, czterokrotną mistrzynię paraolimpijską w tenisie stołowym, oraz Macieja Lepiatę, dwukrotnego mistrza paraolimpijskiego i czterokrotnego mistrza świata osób niepełnosprawnych w skoku wzwyż.


Jak mówi Sławomir S. Sikora, Citi Country Officer w Polsce.: Różnorodność to jedna z naczelnych wartości jakimi kieruje się nasza firma. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni w tak ważnym dla nas obszarze. Paraolimpijczycy uczą nas wytrwałości i wiary w to, że silna motywacja oraz ciężka praca pozwalają zdobywać najwyższe góry! Zachęcamy do kibicowania paraolimpijczykom. To inspirujące i bardzo pouczające doświadczenie. Mocno wierzę w to, że takie kibicowanie bezpośrednio przełoży się na naszą większą otwartość na różnorodność i jej lepsze zrozumienie.


W ramach partnerstwa z Polskim Komitetem Paraolimpijskim Citi w Polsce angażuje się w ważne wydarzenia organizowane przez Polski Komitet Paraolimpijski, jak np. Gala Finałowa 1. Plebiscytu na Sportowca 2019 roku, czy Gala 21-lecia PKPar. Niezawodni wolontariusze Citi służyli też pomocą w Strefie Paraolimpijskiej podczas 21. Pikniku Olimpijskiego w Warszawie.


Współpraca z Komitetem Paraolimpijskim, to nie jedyna sportowa inicjatywa organizowana w Citi w Polsce. W pierwszą niedzielę września, jak co roku, pracownicy Citi w Polsce wystartowali w charytatywnym biegu organizowanym przez Fundację Poland Business Run, a 14 czerwca zmierzyli się w wirtualnym wyścigu kolarskim na dystansie 40 km (COVID-19 Relief Challenge).


Sławomir S. Sikora podkreśla także, że tegoroczna nagroda nie jest debiutem Citi w konkursie Dobroczyńca roku. Jak mówi: W 2017 roku zostaliśmy laureatem w dwóch kategoriach: wolontariat pracowniczy i nowe technologie w społecznym zaangażowaniu. Cieszę się niezmiernie, że po raz kolejny nasze starania, jako firmy zostały docenione. Szczególne gratulacje należą się naszym #CitiVolunteers. Oni nigdy nie zawodzą!


Konkurs Dobroczyńca Roku organizowany jest od 1997 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Nagroda "Dobroczyńca Roku" uznawana jest za jedno najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych za działania z zakresu zaangażowania społecznego i społecznej odpowiedzialności biznesu.