Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
5 czerwca 2020
Maseczki od #CitiVolunteers!


Czy pomoc można przekazać bezdotykowo? Oczywiście! Przekonały się o tym organizacje, które otrzymały maseczki ochronne uszyte przez #CitiVolunteers. Aż 750 sztuk tego cennego produktu zostało rozdanych w ramach akcji Warszawa Szyje Maski dla Medyków oraz przekazanych na rzecz seniorów, osób z niepełnosprawnościami i osób bezdomnych.


A to nie koniec działań wolontariuszy Citi - niektórzy jeszcze nie oderwali się od maszyn i wciąż szyją! Mimo złagodzenia rządowych restrykcji dotyczących noszenia maseczek w przestrzeni otwartej, wciąż obowiązują one w komunikacji miejskiej, sklepach, teatrach, urzędach i restauracjach.


Dotychczas maseczki dotarły już do Olsztynka — otrzymali je podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin, Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także Dzienny Dom Pobytu Seniora. Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na warszawskim Nowolipiu również otrzymało maseczki, które zostaną przekazane seniorom, aby mogli skutecznie zabezpieczyć się w przestrzeni publicznej, a także bezpiecznie uczestniczyć w różnego rodzaju aktywnościach grupowych, które ruszyły w Centrum 1 czerwca. Jak mówi p. Joanna Dolińska-Dobek, dyrektor Centrum Aktywności Międzypokoleniowej: Maseczki są dla seniorów realną pomocą, ale równie cenny jest sam gest, pamięć o seniorach, bo w aktualnej sytuacji epidemicznej seniorzy są grupą, która wymaga wsparcia. Za ten gest, pamięć i solidarność serdecznie dziękujemy!

W swoich działaniach #CitiVolunteers pamiętali także o osobach w najtrudniejszej sytuacji — 80 maseczek zostało przekazanych Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, która prowadzi stacjonarny pensjonat socjalny dla osób bezdomnych, a poprzez grupę streetworkerów dociera do swoich podopiecznych na ulicach całej Warszawy. Pomoc dotarła również do Szpitala w Sochaczewie i innych instytucji wspieranych w ramach akcji "Warszawa Szyje Maski dla Medyków".

Szycie maseczek odbyło się w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności, globalnej akcji Citi, mającej na celu wspomaganie lokalnych społeczności. W ubiegłym roku w działania wolontariackie zaangażowało się ponad 4000 wolontariuszy Citi w Polsce. Wraz z rodzinami i przyjaciółmi zrealizowali 209 projektów na rzecz 46 000 odbiorców.