Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
21 maja 2020
Szczepionka dla przedsiębiorców w dobie COVID-19 – firma wirusoodporna


Globalna pandemia COVID-19 szczególnie negatywnie wpłynęła na działalność małych przedsiębiorstw. Niektóre z nich musiały zupełnie zmienić swój model biznesowy, niektóre, w obliczu ograniczeń i nowych zasad sanitarnych wciąż trwają w zawieszeniu. W jaki sposób funkcjonować w nowych warunkach? Jak dostosować swoją firmę? O tym będziemy mówić na konferencji 2 czerwca w godz. 11.00 - 14.00. Uczestnicy wezmą udział w sesjach panelowych z zakresu e - commerce, zdalnego zarządzania zespołem, relacji z klientami online. Dla wszystkich zainteresowanych przewidziano również sesje mentoringowe z ekspertami, którzy odpowiadać będą na pytania przedsiębiorców.


Podczas wydarzenia poznamy finalistki programów społecznych finansowanych ze środków Citi Foundation "Biznes w Kobiecych Rękach" oraz nagrodzonych w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2019.


W konferencji wezmą udział tacy prelegenci jak prof. Aleksandra Przegalińska, Tomasz Karwatka CEO Netguru, Marta Rudowicz-Drożdż, Redaktor Naczelna polskiej edycji magazynu ELLE, Piotr Tymiński, EMEA Digital Head, Citi Commercial Bank oraz Joanna Grzeszkowska z Citibank Europe PLC.


W 2019 roku Citi Foundation (Fundacja Citi) przekazała ponad 1 mln USD do polskich organizacji pozarządowych. Wsparcie otrzymały m.in. projekty skupiające się na poprawie integracji finansowej, przedsiębiorczości kobiet i młodzieży oraz rozwoju biznesowego migrantów w Polsce.


Konferencję można oglądać na profilu banku na portalu Youtube.


Na konferencji przeprowadzona zostanie zbiórka na sprzęt do lepszej diagnozy COVID-19. Zebrane środki przeznaczone będą na zakup videolaryngoskopu oraz przenośnego USG - sprzętów tak ważnych do szybkiej diagnozy. Zakupiony sprzęt przekazany zostanie Fundacji Wsparcia Ratownictwa.

Zbiórka specjalna, ma celu wsparcie wspieramy pracowników służby zdrowia, w szczególności personel ratownictwa medycznego. To oni wciąż działają na pierwszej linii frontu, ryzykując dla nas swoje zdrowie i życie. Akceptując codziennie wysokie ryzyko zarażenia, są naszymi "Cichymi Bohaterami".


W pierwszej odsłonie akcji organizowanej we współpracy z wolontariuszami Citi oraz Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy, przez 4 tygodnie dostarczonych zostanie ponad 8300 ciepłych posiłków dla 335 ratowników w Warszawie i Olsztynie.


AGENDA


11.00-14.00 CZĘŚĆ I - SESJE PANELOWE


11.10-11.20 Prezentacja wyników szóstej edycji programu Biznes w Kobiecych Rękach, Katarzyna Wierzbowska, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet


11.20-12.00 Panel: "E-commerce jako źródło przewagi konkurencyjnej - e-commerce jako szczepionka na COVID-19"

 • Tonia Bochińska, prezes Zarządu, współwłaściciel Early Stage Sp. Z o.o.
 • Piotr Tymiński, EMEA Digital Head, Citi Commercial Bank
 • Tomasz Karwatka, CEO Divante
 • DocPlanner


12.00-12.40 Panel: "Sztuka zarządzania rozproszonymi zespołami"

 • Joanna Grzeszkowska, Talent Acquisition Manager Citibank Europe PLC
 • Jan Zborowski, wiceprezes, Software Development Association Poland SoDA
 • Radek Zaleski, Head of Growth, Netguru
 • Krzysztof Zdanowski, Prezes Summa Linguae Technologies SA.


12.45-13.00 Przerwa


13.00-13.15 Prezentacja finalistów konkursu o tytuł Mikroprzedsiębiorca Roku 2019, Stowarzyszenie Inicjatywa firm Rodzinnych


13.15-13.45 Panel: "Budowania relacji z klientami w świecie wirtualnym"

 • prof. Aleksandra Przegalińska, Akademia Leona Koźmińskiego
 • dr Bianka Siwińska, CEO Perspektywy Women in Tech
 • prof. Tomasz Grzyb, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny


13.50 Wprowadzenie do sesji mentoringowych.


Zakończenie


14.00-15.00 CZĘŚĆ II - SESJE MENTORINGOWE

– 30 minutowe sesje, podczas których będzie można porozmawiać z ekspertami z różnych dziedzin i wymienić się doświadczeniem z innymi firmami.

Program "Biznes w kobiecych rękach" organizowany przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet oraz Citi Foundation we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerem merytorycznym projektu jest Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga. Jest to program skierowany do kobiet, które chcą założyć własną firmę. Dzięki wykładom, szkoleniom i indywidualnej pracy z mentorkami każda spośród uczestniczek ma szansę rozpocząć działalność. W 2019 roku W 2019 roku ruszyła kolejna edycja projektu skierowanego do 60 kobiet chcących otworzyć swoje firmy na terenie aglomeracji warszawskiej. Kontynuowane były wsparcie i mentoring firm stworzonych w programie. Projekt objął również 900 studentek - otrzymały one wsparcie w postaci dedykowanych warsztatów z zakresu rozwoju kompetencji zawodowych i przedsiębiorczych.


"Mikroprzedsiębiorca Roku" to konkurs realizowany przez "Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych", Citi Foundation oraz Koalicję na Rzecz Mikroprzedsiębiorczości, w skład której wchodzą m.in.: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Przedsiębiorcza, Konfederacja "Lewiatan", Pracodawcy RP, Związek Rzemiosła Polskiego. Konkurs merytorycznie i organizacyjnie wspiera Fundacja Citi Handlowy im. L. Kronenberga. Celem konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz wyróżnianie i promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych.