Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
28 marca 2019
Znamy Mikroprzedsiębiorcę Roku


Plantalux, twórca zaawansowanej technologii wspomagania wzrostu roślin w uprawach szklarniowych, otrzymał tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku. Pozostałe firmy wyróżnione przez jury XV edycji konkursu to: BACTrem Sp. z o.o - wynalazca innowacyjnego preparatu do usuwania zanieczyszczeń z gleby i wód podziemnych, Fundacja Łąka - producent łąki antysmogowej, Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" - istniejąca na rynku od 1925 r., zajmująca się wyrobem pączków na bazie tradycyjnej receptury, Solace Sp. z o.o. firma oferująca samowystarczalne energetycznie domy. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.


Mikroprzedsiębiorca Roku, firma Plantalux jest twórcą lamp LED oraz inteligentnego systemu do sterowania nimi, przeznaczonych do wykorzystania w szklarniach. Ich rozwiązanie pozwala 3 - krotnie obniżyć koszt energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnego oświetlenia.


Mikroprzedsiębiorca Roku Plantalux

O mocy konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku świadczą po pierwsze, firmy jakie nagradzamy oraz ich osiągniecia, a po drugie, liczba i wysoka jakość działalności firm, które do konkursu się zgłaszają. W tym roku była to rekordowa liczba: aż 241 przedsiębiorców. Warto podkreślić fakt, że każdy ze zgłaszających się wykazywał się wysoką kreatywnością i przedsiębiorczością, mówił Sławomir S. Sikora, prezes Zarządu Citi Handlowy na gali konkursu. Cieszy mnie fakt, że w gronie nagrodzonych firm są tak różnorodne pomysły na biznes, dodaje.

Firmy wyróżnione w poszczególnych kategoriach:

START BACTrem Sp. z o.o - firma zajmująca się opracowywaniem nowych biotechnologii, w tym preparatów do bioremediacji - usuwania zanieczyszczeń z gleby i wód podziemnych za pomocą żywych mikroorganizmów w celu katalizowania, destrukcji lub transformacji różnego rodzaju zanieczyszczeń w formy mniej szkodliwe. W swojej ofercie posiada również preparaty do odbudowywania żyzności gleby nawożonej pestycydami.


Mikroprzedsiębiorca Roku kategoria START BACTrem


MŁODY BIZNES Solace House Sp. z o.o. - startup oferujący prefabrykowane domy o powierzchni 45 m2. Wszystko co niezbędne do stworzenia tego typu budynku jest dostarczane przyszłemu właścicielowi w jednym kontenerze. Całość wykonana jest z drewna, a na dachu przewidziane są panele fotowoltaiczne, które sprawiają, że dom jest całkowicie samowystarczalny energetycznie. Budynek jest owocem badań nad budynkiem energooszczędnym.


Mikroprzedsiębiorca Roku kategoria MŁODY BIZNES Solace House


PROGRES Fundacja Łąka - zajmuje się produkcją i sprzedażą nasion do zakładania łąk kwietnych, a także ich tworzeniem. Łąki nie wymagają regularnego koszenia, a koszt ich utrzymania jest 6 - krotnie mniejszy niż trawników. Firma cały czas się rozwija, prowadzi badania naukowe,a ich najbardziej innowacyjnym produktem jest łąka antysmogowa.


Mikroprzedsiębiorca Roku kategoria PROGRES Fundacja Łąka


SENIOR Pracownia Cukiernicza "Zagoździński" - od lat 20 - tych XX w. zajmuje wyrobem i sprzedażą pączków robionych ręcznie z naturalnych surowców według tradycyjnej receptury założyciela firmy. Przedsiębiorstwo z sukcesem prowadzi już czwarte pokolenie - jest to jedna z najpopularniejszych cukierni w Warszawie.


Mikroprzedsiębiorca Roku kategoria SENIOR Pracownia Cukiernicza Zagoździński


Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest nagradzanie właścicieli przedsiębiorstw prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes, zakorzenionych w lokalnych społecznościach. Organizowany jest od 2005 r. drugi rok z rzędu jego operatorem jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Konkurs realizowany jest w partnerstwie z Citi Handlowy (partner strategiczny), Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy (partner merytoryczny) oraz finansowany ze środków Citi Foundation. Konkurs wspiera także Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości w skład której wchodzą renomowane instytucje i organizacje biznesowe.


Prezes Zarządu Citi Handlowy Sławomir S. Sikora

Prezes Zarządu Citi Handlowy Sławomir S. Sikora

Gala Mikroprzedsiębiorca Roku