Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
27 lutego 2019
#CitiVolunteers poszukują organizacji do współpracy


Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga od wielu lat z sukcesem prowadzi jeden z największych w Polsce programów wolontariatu pracowniczego. Obecnie poszukuje organizacji do współpracy całorocznej, która jednocześnie zostanie oficjalnym partnerem-beneficjentem programu Live Well at Citi w 2019 roku. To jednyny taki program, który łączy w sobie promowanie kultury zdrowia wśród pracowników Citi w Polsce z aspektem społecznym i wolontariatem. Zgłoszenia można wysyłać do 5 marca.

W ciągu 7 ostatnich miesięcy ponad 100 wolontariuszy Citi zaangażowanych było w pomoc na rzecz ośrodka udzielającego schronienia dla kobiet doświadczających przemocy i ich dzieci, prowadzonego przez Fundację Centrum Praw Kobiet, mówi Bartosz Borowy, analityk ds. podatków, lider ubiegłorocznego projektu wolontariackiego Citi Global Community Day. Była to akcja kompleksowa: pomoc przy przeprowadzce do nowej lokalizacji, remont podwórka, malowanie pomieszczeń, doposażenie ośrodka, a także przeprowadzenie szkoleń komputerowych, finansowych, zdrowego żywienia, aktywizacji zawodowej czy zajęć dla dzieci.

Projekt, który prowadzili u nas w roku ubiegłym wolontariusze Citi, przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, podkreśla Urszula Nowakowska, prezeska Fundacji Centrum Praw Kobiet. Praca z nimi może być przykładem zaangażowania społecznego dla innych. Zachęcam do uczestniczenia w takich projektach. Naprawdę warto jest zobaczyć rezultaty swojej pracy i radość tych, na rzecz których się pracuje, dodaje.

Fundacja poszukuje obecnie placówek z Warszawy i okolic, które potrzebują wsparcia w ramach prac remontowych, ogrodniczych, porządkowych, organizacji zajęć dla dzieci, młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami. Oprócz pomocy w postaci pracy wolontariuszy Fundacja oferuje również dofinansowanie realizowanych projektów.

Do Fundacji zgłaszać się mogą różne placówki: ośrodki wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, domy dziecka, domy spokojnej starości, ośrodki dziennego pobytu, domy pomocy społecznej, domy samotnej matki. Warunkiem zgłoszenia jest wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres wolontariat@kronenberg.org.pl

Rezultaty zeszłorocznej akcji można obejrzeć pod linkiem: https://youtu.be/hulUyfc_9TA

Zgłoszenia składać można do 6 marca.

Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga koordynuje jeden z największych programów wolontariatu pracowniczego w Polsce, istniejący od 2005. Co roku nasi wolontariusze trafiają z pomocą do tysięcy osób z całej Polski. Angażują się w prace remontowe, ogrodnicze, porządkowe, organizują zajęcia z zakresu edukacji finansowej, ekologii czy nowych technologii.

Program Live Well at Citi to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa, w ramach której pracownicy Citi w Polsce angażują się w aktywności popularyzujące zdrowy styl życia. Podczas sportowych zawodów razem z klientami Banku tworzą jedną drużynę, a każdy taki projekt wspiera wybrany cel charytatywny.

Dokumenty do pobrania: