z Citi Handlowy - Aktualności
Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
27 listopada 2018
Women in Tech Summit


W dniach 27 - 28 listopada Warszawa była gospodarzem światowego kongresu kobiet w technologiach "Perspektywy Women in Tech Summit". To największe w Europie wydarzenie dedykowane kobietom w IT i TECH stało się miejscem spotkania ponad 3000 najbardziej utalentowanych kobiet w branży.

Pierwszą konferencję poświęconą kobietom w branży technologicznej w regionie CEE & CA oficjalnie otworzyła Maryia Gabriel, unijna komisarz ds. rynku cyfrowego, Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce oraz polscy urzędnicy państwowi i lokalni, a także Bianka Siwińska, dyrektor Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Kongres był miejscem do dyskusji o technologicznej i społecznej przyszłości świata oraz o wkładzie kobiet w jej rozwój. Warszawski Szczyt był pierwszą tego typu imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej i Środkowej Azji (CEE i CA) adresowaną do studentek informatyki, profesjonalistów z firm technologicznych, naukowców i innowatorów. Wzięło w nim udział 100 prelegentó z 20 krajów, odbyło się ponad 40 warsztatów i seminariów, 100 mentorów zorganizowało swoje sesje, a 40 wystawców stworzyło unikatowy Salon Karier.

Partnerami konferencji były międzynarodowe firmy technologiczne działające w Polsce (m.in.. Citi, Facebook, Intel, Samsung, Ericsson).