Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
8 marca 2017
Fundacja Kronenberga w gronie partnerów programu IT for SHE
#ITforSHE


IT for SHE Fundacja Edukacja Perspektywy Koalicja Na Rzecz Polskich Innowacji

Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga wspiera program IT for SHE, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Dzięki skali, doświadczeniu i aktywnej współpracy wszystkich partnerów, przedsięwzięcie to ma realną szansę przyczynić się do jakościowej zmiany w tym zakresie.

IT for SHE to wyjątkowy program wspierający rozwój karier kobiecych w obszarze nowoczesnych technologii. Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga wierzy, że w czasach gospodarki cyfrowej zagadnienia IT są kluczowe dla budowania przewagi innowacyjnej kraju. Z tym większym entuzjazmem zaangażowaliśmy się w inicjatywę, która wspiera różnorodność oraz młode liderki w dalszym rozwoju, mówi Krzysztof Kaczmar prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Głównymi elementami programu są:

  • największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT "Women in Tech Camp"
  • Program Mentoringowy prowadzony przez przedstawicieli najlepszych firm technologicznych Polsce
  • Kampania Wolontariacka zachęcająca kobiety do nauki programowania, skierowana przede wszystkim do mieszkanek małych miejscowości.

Nabór do Programu Mentoringowego rusza już 8 marca br. Do udziału w nim zapraszamy studentki i absolwentki kierunków informatycznych z polskich uczelni technicznych oraz z wydziałów informatycznych uniwersytetów. Wyboru Mentora i rejestracji można dokonać na stronie: www.itforshe.pl. W ramach programu dziewczyny rozwiną różnorodne umiejętności z zakresu: programowania, zarządzania projektami, planowania kariery zawodowej, czy też przywództwa.

Wszystko to w ramach wyjątkowej, indywidualnej relacji z ekspertami z najlepszych firm IT.

W wakacje studentki kierunków informatycznych zaprosimy do program wolontariatu, w ramach którego pojadą do małych miejscowości i uczyć tam będą w szkołach programowania i wiedzy technologicznej. A już we wrześniu zaprosimy 120 dziewczyn z całej Polski, na 4-dniowy, pełen inspiracji, zajęć technologicznych i energetycznego networkingu "Women in Tech Camp".

"IT for SHE" to działanie systemowe, zaplanowane w długiej perspektywie. Angażuje znakomitych partnerów, którzy wierzą w potrzebę pełnego uruchomienia potencjału kobiet w IT, i którym zależy na przyszłości rynku pracy w obszarze nowych technologii w Polsce i na świecie. W Polsce tylko 13% studentów informatyki to kobiety.

W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie, do roku 2020 - na 1 milion. Najwyższa pora zadbać o mądre wykorzystanie potencjału utalentowanych technologicznie, ambitnych, młodych kobiet dla rozwoju gospodarczego Polski, Europy i świata.
Bo to one tworzyć będą przyszłość nowych technologii.

Organizatorem programu "IT for SHE" jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy
przy wsparciu Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji.

Partnerami programu są: Cisco, Fundacja Kronenberga - Citi Handlowy, Ericsson, Goldman Sachs, IGT, Intel, Roche.

CISCO Goldman Sachs Ericsson
Intel IGT Roche Fundacja Kronenberga