Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
7 listopad 2016
Trwa rejestracja na I Ogólnopolską Konferencję Wolontariat w kulturze!


W dniach 5-7 grudnia 2016 r. roku w Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja "Wolontariat w Kulturze". Rejestracja na konferencję dla instytucji trwa do 15 listopada. Będzie to pierwsze tego typu spotkanie praktyków i ekspertów, którzy skupią się na tematach związanych z wartościami i wizerunkiem wolontariatu w kulturze. Konferencja mieć będzie także aspekt praktyczny: w jej ramach organizowane będą spotkania z liderami najlepszych projektów wolontariatu i warsztaty dla wolontariuszy oraz koordynatorów projektów wolontariackich.

I Ogólnopolska Konferencja "Wolontariat w Kulturze" to dwa dni paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów oraz warsztaty dotyczące tematów takich jak: rekrutacja wolontariuszy, praca z wolontariuszami - rozwiązywanie sytuacji trudnych, tworzenie oferty. Konferencji towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne: wystawa pracy Ryszarda Kajzera, koncerty Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Zorganizowana zostanie także I edycja Kulturalnego Biletu Wolontariusza (szczegóły wkrótce).

Rekrutacja wciąż trwa, a dotychczas na konferencję zarejestrowały się zarówno instytucje z dużych miast: warszawskie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jak również z mniejszych miejscowości: Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, Centrum aktywności Lokalnej z Pionek czy Muzeum Śląska Opolskiego.

Organizatorzy konferencji od ponad roku rozwijają i profesjonalizują projekty z udziałem wolontariuszy w instytucjach kultury. W ciągu ostatniego roku ukazał się podręcznik "Przepis na wolontariat". Zorganizowano także cykl szkoleń połączonych z konkursem grantowym, adresowanych do koordynatorów wolontariatu w instytucjach kultury. Doświadczenia te pozwoliły wyciągnąć wniosek, że inicjowane projekty z udziałem wolontariuszy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem instytucji kultury.

Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
Partner: Teatr Wielki Opera Narodowa
Partner akcji społecznej: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"
Patronat medialny: TVP KULTURA, Polska Agencja Prasowa

Zapraszamy do oznaczania się #wolontariatwkulturze

Szczegóły dotyczące rejestracji na stronie www.wolontariatwkulturze.pl
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Zapraszamy do oznaczania się #wolontariatwkulturze