Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
18 grudnia 2015
Kończymy drugą edycję programu "Biznes w Kobiecych Rękach"


Kolejna edycja programu organizowanego przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy "Biznes w Kobiecych Rękach" (BKWR) właśnie dobiega końca. BKWR jest programem akceleracyjnym skierowanym do kobiet. Dzięki niemu w 2014 roku powstały 43 firmy, zaś w 2015 powstanie około 35 nowych firm. Partnerami programu jest Miasto Stołeczne Warszawa oraz DELab UW.

Program "Biznes w Kobiecych Rękach" trwał siedem miesięcy. W tym czasie pięćdziesiąt kobiet wytypowanych w konkursie brało udział w warsztatach "ABC przedsiębiorczości" w ramach centrum edukacyjnego SkillShare, stworzonego przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. Panie uczestniczyły również w spotkaniach networkingowych, dzięki którym mogły się wzajemnie lepiej poznać, zainspirować albo nawiązać współpracę biznesową. Korzystały także z indywidualnego wsparcia mentorek programu, doświadczonych przedsiębiorczyń, które z sukcesem prowadzą swoje firmy.

"Cieszymy się, że nasz program daje konkretne rezultaty. Widzimy, jaką drogę przeszły w większości biznesy kobiet, które wzięły udział w programie - od pomysłu do realnej firmy. Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet powstała właśnie po to, żeby wspierać kobiety w dążeniu do przedsiębiorczości i pomaganiu im w rozwijaniu swoich firm. Zależy nam, aby skrócić tę drogę i przyspieszyć osiąganie przez nie sukcesów. Dzięki programowi "Biznes w Kobiecych rękach" stało się to możliwe." - mówi Katarzyna Wierzbowska, prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

"Biznes w Kobiecych Rękach" jest programem wyjątkowym, wspiera przedsiębiorczość kobiet, a jego formuła motywuje do wzajemnej współpracy. Taki model działania w dłuższej perspektywie daje lepsze rezultaty i pozwala firmom nie tylko utrzymać się na rynku, ale także z sukcesem rozwijać działalność" - dodaje Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Wśród nowo powstałych firm najwięcej jest biznesów b2b, kreatywnych oraz związanych ze zdrowiem i urodą. W programie powstała między innymi Kancelaria Prawna Katarzyna Jęndrzejczak, iDid Sp. z o.o. oferująca przestrzeń coworkingową, czy spółdzielnia socjalna Konektor.

Biznesy kreatywne to Żurawinowa, pracownia stolarska, Bluebell - aranżacje zieleni, czy Balaboom - marka strojów klubowych i sportowych. W branży kosmetycznej powstała firma promująca markę kosmetyków Mellicare oraz firma KF Niccolum Sp. z o.o. pracująca nad wdrożeniem kosmetyków dla osób dotkniętych problemem alergii niklowej.

W programie powstało także kilka firm w branży dziecięcej np. Szumisie - firma produkująca oraz sprzedająca zabawki dla dzieci w postaci szumiących misiów czy Klubokawiarnia Kółko i Krzyżyk.

Biorąc pod uwagę formę prawną, zdecydowana większość nowych firm to działalności gospodarcze, kilka z nich to spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacje, spółka cywilna oraz spółdzielnia socjalna.

Trzecia edycja programu realizowana będzie w 2016 roku.