Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
17 grudnia 2015
Piata uczelnia w Polsce przystępuje do rozgrywek w konkursie "Pierwszy Milion"


Konkurs "Pierwszy Milion" dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będzie przebiegał w dwóch etapach. Pierwszą część gracze rozgrywają indywidualnie - system dostępny będzie od 14 grudnia do 10 stycznia przyszłego roku. Sześciu najlepszych graczy, którym uda się zdobyć wirtualny milion w najmniejszej liczbie tur, zostanie zaproszonych do końcowego etapu. W styczniowym finale na żywo spotka się wiodąca szóstka wraz z wybranymi przez siebie partnerami w ramach dwuosobowych zespołów.

Ideą, jaka stoi za grą "Pierwszy Milion" stworzoną przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy, jest wyrobienie dobrych nawyków w zarządzaniu finansami osobistymi. Zadanie gracza polega na zdobyciu wirtualnego miliona poprzez podejmowanie różnorodnych decyzji inwestycyjnych i życiowych. Dzięki grze nabywa praktycznych umiejętności takich jak: zarządzanie własnym budżetem, konstruowanie strategii inwestycyjnych, a także oceny akceptowalnego poziomu ryzyka. Podczas rozgrywki gracz wciela się w jedną z czterech dostępnych postaci. Rozpoczynając wirtualne życie, stoi u progu zawodowej kariery, podejmuje pierwszą pracę i próbuje pomnażać samodzielnie zarobione pieniądze. Oprócz trafnych inwestycji musi jednak również dbać o standard życia, zaspokajanie potrzeb konsumpcyjnych i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Rozbudowany scenariusz gry pozwala na symulację prawdziwego życia z uwzględnieniem takich aspektów jak rosnące koszty czy nieprzewidziane zdarzenia losowe. Gra dostępna jest na stronie uwm.gra.1milion.edu.pl

Finałowym rozgrywkom na żywo towarzyszyć będzie panel ekspertów, którzy porozmawiają o kluczowych  dla młodych ludzi kwestiach - dobrym starcie na rynku pracy, możliwych ścieżkach rozwoju i sposobach budowania kariery. Zastanowią się również, co jest ważne przy rozpoczęciu kariery zawodowej, jak wspiera w tym system edukacji i czy warto założyć własną firmę. 

W ramach gry "Pierwszy Milion" dotychczas przeprowadzono 8 konkursów, w tym 5 na uczelniach w różnych miastach Polski. Łącznie próby zdobycia wirtualnego miliona podjęło ponad 23 tys. osób.