Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
17 września 2015
Hi Tech Startup - rekrutacja trwa!


Do 28 września trwa nabór do programu Hi Tech Startup, organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Ta nowatorska inicjatywa ma na celu wyłonienie najlepszych technologicznych pomysłów, a następnie przekucie ich w dobrze działający i dochodowy biznes. Do konkursu zgłaszać się mogą studenci oraz absolwenci warszawskich uczelni.

Hi Tech Startup to projekt, który daje osobom zajmującym się nowymi technologiami szansę na stworzenie własnego biznesu, pozyskanie inwestora do rozwoju swoich pomysłów lub też znalezienie zatrudnienia w organizacji umiejącej docenić i wykorzystać ich potencjał.

W młodych ludziach drzemie olbrzymi potencjał, jeśli chodzi o nowe technologie, mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Naszym obowiązkiem jest go wykorzystać umożliwiając tworzenie i wspierając już istniejące startupy. Stąd pomysł na projekt High Tech Startup, którego zadaniem jest przekucie innnowacyjnych pomysłów w dobrze funkcjonujący i zarabiający na siebie biznes.

Konkurs Hi Tech Startup składa się z czterech etapów: rekrutacji, rozbudowy modeli biznesowych, preinkubacji i rozwoju sprzedaży najbardziej obiecujących firm, łącznie trwających 10 miesięcy. W pierwszym z nich wyłonionych zostanie 50 najlepiej zapowiadających się projektów. Kapituła oceniać będzie mi.in. innowacyjność, strategię rozwoju ewentualnej firmy, rzeczywiste możliwości wdrożenia pomysłu w życie oraz potencjalną dochodowość. W kolejnym etapie uczestnicy konkursu otrzymają wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów, a następnie będą mieli możliwość przetestowania swojego biznesu. W końcowej fazie 10 najbardziej obiecujących projektów będzie mogło rozpocząć działalność w oparciu o swoją koncepcję. Ostatecznie najlepsze trzy zaprezentują swoje produkty/usługi przed przedstawicielami biznesu, władzami lokalnymi oraz mediami podczas finałowej gali projektu w lutym 2016.

Misją AIP jest szerzenie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Dlatego prowadzimy kilkanaście projektów specjalnych, które mają za zadanie wspieranie innowacyjnych pomysłów. Chcemy wykreować obraz naszego kraju jako centrum doskonalenia startupów z zakresu nowych technologii, co pomoże zarówno naszej gospodarce, jak i młodym ludziom, którzy nie będą musieli wyjeżdżać zagranice w poszukiwaniu możliwości rozwoju. Cieszę się, ze do projektu Hi Tech Startup zgłosiło się tak dużo kreatywnych osób. Czekamy na kolejne zgłoszenia do końca września - powiedział Jacek Aleksandrowicz, twórca AIP i Polski Przedsiębiorczej.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Prezydent m.st. Warszawy. Partnerami projektu są Politechnika Warszawska oraz Instytut Badań Stosowanych PW.

Aby wziąć udział projekcie, należy do końca września 2015 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na www.hitechstartup.pl.