Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
4 maja 2015
Gra "Pierwszy Milion" na Uniwersytecie Szczecińskim


Rozpoczął się konkurs dla studentów w ramach internetowej gry edukacyjnej "Pierwszy Milion", która ma na celu budowanie dobrych nawyków w zarządzaniu finansami osobistymi. Konkurs organizowany jest przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Ci, którzy zdobędą wirtualny milion w jak najmniejszej liczbie tur, przejdą do kolejnego etapu, w którym będą mogli wygrać cenne nagrody.

Studenci chcący wziąć udział w konkursie mają czas do 18 maja. Siedmiu najlepszych, którzy zdobędą wirtualny milion w jak najmniejszej liczbie tur, będzie zobowiązanych do dobrania drugiej osoby, razem z którą stworzą dwuosobowe zespoły i zagrają w kolejnej turze konkursu - 2 czerwca. Na żywo rywalizować będą o nagrody pieniężne.

Celem gry "Pierwszy Milion" stworzonej przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy jest nauka dobrych nawyków w zarządzaniu finansami osobistymi. Zadanie gracza polega na zdobyciu wirtualnego miliona poprzez podejmowanie różnorodnych decyzji inwestycyjnych i życiowych. Dzięki grze nabywa praktycznych umiejętności takich jak: zarządzanie własnym budżetem, konstruowanie strategii inwestycyjnych, a także oceny akceptowalnego poziomu ryzyka. Podczas rozgrywki gracz wciela się w jedną z czterech dostępnych postaci. Rozpoczynając wirtualne życie stoi u progu zawodowej kariery, podejmuje pierwszą pracę i próbuje pomnażać samodzielnie zarobione pieniądze. Oprócz trafnych inwestycji musi jednak również dbać o standard życia, realizację potrzeb konsumpcyjnych i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Rozbudowany scenariusz gry pozwala na symulację prawdziwego życia z uwzględnieniem takich aspektów jak rosnące koszty czy nieprzewidziane zdarzenia. Gra dostępna jest na stronie https://wzieu.gra.1milion.edu.pl

Finałowi gry, 2 czerwca, towarzyszyć będzie debata "Jak z sukcesem wejść na rynek pracy". Wezmą w niej udział przedstawiciele uczelni, eksperci działu HR, lokalni przedsiębiorcy oraz konsultanci biznesowi, którzy wspólnie spróbują udzielić odpowiedzi na kluczowe dla młodych ludzi pytanie: jak z sukcesem wejść na rynek pracy? Zastanowią się również, czy studenci są przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej, jak pomaga im w tym system edukacji i czy warto założyć własną firmę. Moderatorem dyskusji będzie dziennikarz, Maciej Zdziarski.

Studenci będą mieli także możliwość uczestniczenia w warsztatach kompetencyjnych, które odbędą się po zakończeniu debaty. Poprowadzą je eksperci z działu HR, którzy wskażą studentom, na co zwraca uwagę pracodawca czytając CV oraz podpowiedzą, jak zrobić dobre wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej.