Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
18 grudnia 2014
Citi Handlowy po raz ósmy w RESPECT Index


W ósmej edycji prestiżowego zestawienia RESPECT Index, publikowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych, nie mogło zabraknąć Citi Handlowy. W tym roku Bank już po raz ósmy znalazł się w gronie odpowiedzialnych społecznie firm.
 
- To już kolejny rok z rzędu, gdy nasza społecznie odpowiedzialna polityka i wysokie standardy w zakresie ładu korporacyjnego oraz relacji z inwestorami zostały docenione przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Jest to potwierdzenie, że podejmowane przez Citi Handlowy działania są dobrze odbierane przez rynek i budują zaufanie inwestorów do spółki. Obecność w tak prestiżowym zestawieniu wpływa pozytywnie nie tylko na wizerunek naszej firmy, ale i jej wycenę - powiedziała Katarzyna Otko-Dąbrowska, Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich Citi Handlowy, podczas uroczystości podsumowującej VIII edycję projektu RESPECT Index, w czasie której ogłoszono nowy składu indeksu.
 
RESPECT Index to pierwszy w Europie Środkowo - Wschodniej indeks spółek odpowiedzialnych, zainicjowany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. O pojawieniu się w tym zestawieniu decyduje utrzymywanie wysokich standardów w zakresie ładu korporacyjnego (corporate governance) oraz ładu informacyjnego i relacji inwestorskich. Na znalezienie się w składzie RESPECT Index wpływ mają również działania w zakresie ekologii, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz spraw pracowniczych, które stanowią integralną część strategii biznesowej banku.

Podobnie jak na świecie, tak i w Polsce, firmy coraz większą wagę przykładają do działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Citi Handlowy od wielu lat aktywnie udziela się na tym polu, wytyczając nowe standardy. Od 2005 roku prowadzimy największy program wolontariatu pracowniczego w Polsce, a przy tym realizujemy projekty na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, edukacji finansowej i ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego. W tym roku przy pomocy 15 programów dotarliśmy do ponad 160 000 odbiorców - dodaje Krzysztof Kaczmar, prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.