Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
29 września 2014
Wydawca artystycznych książek w finale European Business Awards


Wydawnictwo Kurtiak i Ley, laureat konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2012 znalazło się w gronie National Champions w konkursie European Business Awards, jednej z najbardziej prestiżowych europejskich nagród, przyznawanych przedsiębiorcom.

European Business Awards to jeden z najważniejszych konkursów dla przedsiębiorców w Europie. Kandydatów wybiera kapituła, nie można ich zgłaszać. Następnym etapem są National Champions  i w tym roku znaleźliśmy się w tym prestiżowym gronie. Będziemy reprezentować Polskę w kolejnej rundzie konkursu, która wyłoni najlepsze, europejskie firmy, mówi Urszula Kurtiak, współwłaścicielka wydawnictwa.

The European Business Awards to konkurs funkcjonujący od ośmiu lat, którego celem jest nagradzanie najlepszych firm z całej Unii Europejskiej. W konkursie oceniane są różne kryteria działalności przedsiębiorstw m. in. relacje z pracownikami, klientami, otoczeniem. Pod uwagę brana jest również innowacyjność, odpowiedzialność, style zarządzania, działalność prospołeczna. Kandydaci wybierani są przez Kapitułę konkursu, następnym zaś etapem są National Champions, spośród których wyłaniane są najlepsze europejskie przedsiębiorstwa. W tym roku w pierwszym etapie konkursu uczestniczyło ponad 24 000 firm z 33 krajów.

Wydawnictwo Kurtiak i Ley od ponad 25 lat wydaje książki kolekcjonerskie dla bibliofili. Są one drukowane w limitowanych nakładach, na czerpanych i artystycznych papierach, w wielu językach świata. Unikatowe książki wydawnictwa zamawiane były między innymi przez Kancelarię Prezydenta, Premiera RP i innych znanych na świecie instytucji m. in. dla Jana Pawła II, Benedykta XVI, a także głów państw z całego świata. W 2012 roku zostało nagrodzone tytułem Mikroprzedsiębiorcy Roku przyznawanym corocznie przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Kwalifikacja do tak prestiżowego plebiscytu, jakim są European Business Awards po raz kolejny dowodzi, że w naszym konkursie, Mikroprzedsiębiorca Roku nie wygrywają firmy przypadkowe, mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Nagradzamy przedsiębiorstwa, które mają jasno określone cele I umieją wykorzystać swój potencjału biznesowy.

Mikroprzedsiębiorca Roku - konkurs organizowany przy merytorycznym wsparciu Microfinance Centre for Central and Eastern Europe oraz Koalicji na rzecz mikroprzedsiębiorczości. Misją Konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz wyróżnianie i promowanie najlepszych z nich, jako przykładów efektywnych działań gospodarczych. Celem jest nagradzanie mikroprzedsiębiorców zakorzenionych w lokalnych społecznościach, prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes. W latach 2005-2014 wyróżnionych zostało 103 mikroprzedsiębiorców.