Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
30 lipca 2014
Otwarcie interaktywnej wystawy "Świat Zmysłów" w Bytomiu


Już 30 lipca do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu zawita interaktywna wystawa pt. "Świat Zmysłów". To kolejna odsłona projektu edukacyjnego, który został zrealizowany przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Ekspozycja pozwala zwiedzającym w każdym wieku poznać anatomiczne, fizjologiczne oraz fizyczne podstawy działania narządów zmysłów podczas przeprowadzania ponad 60 doświadczeń. Każdemu eksperymentowi towarzyszy krótka instrukcja wykonania oraz objaśnienie prezentowanego zjawiska. W ten sposób można dowiedzieć się jak działają wzrok, słuch węch i dotyk, a także w jaki sposób można oszukać zmysły.

Interaktywna ekspozycja "Świat zmysłów" została otwarta w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego 30. września 2005 roku dzięki wsparciu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Do tej pory gościła w 9 lokalizacjach w Polsce oraz za granicą. Odwiedziło ją już 154 000 osób. Zainteresowanie, jakie wzbudziła w Bytomiu spowodowało, że w tym roku ponownie zawitała do Muzeum Górnośląskiego.

Przekazywanie wiedzy w innowacyjny i ciekawy sposób, to sztuka, która wymaga umiejętności i wiedzy - podkreśla Krzysztof Kaczmar, Prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w procesie tworzenia wystawy "Świat Zmysłów", a jej popularność w odwiedzanych miejscach za każdym razem nas cieszy.