Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
4 czerwca 2014
Wolontariat w Starachowicach zaczyna się od dobrego pomysłu


Czy wolontariat to po prostu własna praca i czas przeznaczony na pomoc innym? Oczywiście - choć równie ważny jest pomysł i umiejętność jego zrealizowania. Udowodnili to wolontariusze Citi, którzy w Starachowicach przeprowadzą z wychowankami Rodzinnego Domu Dziecka nr 1 warsztaty pt. Zainspiruj do sukcesu. Oprócz nauki pisania CV oraz zarządzania finansami, 9 managerów i specjalistów przekaże swoje doświadczenie i wiedzę na temat wyznaczania i realizowania życiowych celów.

Wnioski wyciągane z własnego doświadczenia są często najcenniejszą rzeczą, którą możemy przekazać innym - mówi Barbara Woźniak, liderka tego projektu Wolontariatu Pracowniczego Citi. - Właśnie to przekonanie, spowodowało, że zaproponowaliśmy taką formę pomocy nastolatkom ze Starachowic. Oprócz praktycznych umiejętności związanych z pisaniem życiorysu, każdy z uczestników będzie mógł porozmawiać z wolontariuszami na temat swoich zainteresowań i planów zawodowych oraz sposobów ich realizacji.

W tym roku w Starachowicach wolontariusze Citi zaplanowali i zorganizowali 6 projektów skierowanych do dzieci i seniorów z miasta. W tym roku zdecydowali się na wykonanie prace remontowo-budowlanych, porządkowych. Zorganizowano także warsztaty edukacyjne czy na przykład plastyczne, które mają na celu zaktywizować podopiecznych takich instytucji jak Warsztat Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej im. Sue Ryder, Rodzinne Domy Dziecka.

Projekty wolontariuszy Citi Handlowy realizowane w Starachowicach są jednymi ze 160. wydarzeń, które w ramach obchodów Światowego Dnia dla Społeczności, realizowane będą od maja aż do lipca br. w całej Polsce. Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy został uruchomiony w 2005 roku. Dziś jest jedną z najstarszych i największych tego typu inicjatyw w jednym z najważniejszych projektów, prowadzonych w jego ramach jest Światowy Dzień Citi dla Społeczności. To ogólnoświatowy projekt Citi, realizowany corocznie, w ramach którego pracownicy Banku, wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi, starają się rozwiązać konkretne problemy występujące w bliskich im społecznościach.

W 2014 roku Światowy Dzień dla Społeczności jest obchodzony w 95 krajach. Na całym świecie zrealizowanych zostanie 1096 projektów wolontariackich skierowanych do lokalnych społeczności, w których żyją i pracują osoby zatrudnione w Citi.