Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
2 czerwca 2014
Nowy plac zabaw w szczecińskiej podstawówce


Już 6. czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 będą mogli zacząć się bawić na nowym placu zabaw zbudowanym przez wolontariuszy Citi. To kolejny rok, w którym Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga finansuje inicjatywny skierowane do mieszkańców Szczecina, w ramach obchodów Światowego Dnia dla Społeczności.

Nowy plac zabaw z bezpieczną, gumową nawierzchnią i zabawy integracyjno dydaktyczne to atrakcje, które szczecińscy wolontariusze Citi przygotowali dla uczniów podstawówki. To jeden z 4 projektów wolontariackich realizowanych w tym roku w województwie zachodniopomorskim w ramach obchodów Światowego Dnia dla Społeczności. W Szczecinie oprócz przygotowania nowego placu zabaw, wolontariusze Citi odnowili bibliotekę i wzbogacili jej zasoby w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2.

Projekty wolontariuszy Citi Handlowy realizowane w Szczecinie są jednymi ze 160. wydarzeń, które w ramach obchodów Światowego Dnia dla Społeczności, realizowane będą od maja aż do lipca br. w całej Polsce - mówi Krzysztof Kaczmar, prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. - W 2013 roku w działania w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności wolontariusze Citi wraz ze znajomymi i rodzinami zaangażowali się 1810 razy, realizując 132 projekty, skierowane do ponad 17 000 potrzebujących z 14 województw w Polsce.

Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy został uruchomiony w 2005 roku. Dziś jest jedną z najstarszych i największych tego typu inicjatyw w Polsce. Jednym z najważniejszych projektów, prowadzonych w jego ramach jest Światowy Dzień Citi dla Społeczności. To ogólnoświatowy projekt Citi, realizowany corocznie, w ramach którego pracownicy Banku, wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi, starają się rozwiązać konkretne problemy występujące w bliskich im społecznościach.

Jak co roku większość projektów realizowana jest z inicjatywy wolontariuszy, którzy samodzielnie znajdują odbiorców pomocy i planują działania na ich rzecz. W ramach konkursu "Wolontariusz na Bank" mogli oni zgłaszać projekty społeczne. Najlepszym spośród nich zostały przyznane granty na pokrycie kosztów związanych z realizacją projektów, a wolontariusze otrzymają także niezbędne wsparcie w kwestiach formalnych i logistycznych.