Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
3 czerwca 2014
Biblioteka na Was czeka!


W bibliotece znajdziesz znacznie więcej niż tylko książki - zachęcają wolontariusze Citi, którzy już 7.06 (sobota) zorganizują akcję promocyjną Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce. Tego dnia dzieci będą mogły uczestniczyć w zawodach drużyn, które będą odgadywały tytuły utworów literackich dla najmłodszych. Inicjatywa pt. "Biblioteka na Was czeka!", jest jedną z ponad 160. projektów realizowanych w całej Polsce w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności.

Biblioteki to nie tylko miejsce zakurzonych książek, ale również miejsca, w których ciekawie można spędzać czas - mówi Dorota Skrzypek, liderka krakowskiego projektu Wolontariatu Pracowniczego Citi. - Właśnie to chcemy pokazać dzieciom z Wieliczki. To również sposób do pobudzenia ciekawości świata i zachęcenia ich do czytania.

Już w najbliższą sobotę, w bibliotece przy ul. Żwirki i Wigury 2 w Wieliczce, godzinach od 11:00 do 12:30 dzieci będą mogły brać udział w wielu atrakcjach. Wolontariusze z myślą o najmłodszych zorganizują grę w kalambury, konkursy z nagrodami oraz warsztaty edukacyjne.

Projekt wolontariuszy Citi Handlowy realizowany w Wieliczce jest jednym ze 160. wydarzeń, które w ramach obchodów Światowego Dnia dla Społeczności, realizowane będą od maja aż do lipca br. w całej Polsce. Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy został uruchomiony w 2005 roku. Dziś jest jedną z najstarszych i największych tego typu inicjatyw w Jednym z najważniejszych projektów, prowadzonych w jego ramach jest Światowy Dzień Citi dla Społeczności. To ogólnoświatowy projekt Citi, realizowany corocznie, w ramach którego pracownicy Banku, wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi, starają się rozwiązać konkretne problemy występujące w bliskich im społecznościach.

W 2014 roku Światowy Dzień dla Społeczności jest obchodzony w 95 krajach. Na całym świecie zrealizowanych zostanie 1096 projektów wolontariackich skierowanych do lokalnych społeczności, w których żyją i pracują osoby zatrudnione w Citi.