Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
28 maja 2014
Wolontariusze i Teatr Muzyczny w Gdyni uczą poprawnej wymowy


Czy wolontariat to po prostu własna praca i czas przeznaczony na pomoc innym? Oczywiście - choć równie ważny jest pomysł i umiejętność zaangażowania ciekawych partnerów. Udowodnili to wolontariusze banku Citi Handlowy, którzy wspólnie z gdyńskim Teatrem Muzycznym zorganizowali lekcję dobrej dykcji dla przedszkolaków. W czasie wycieczki najmłodsi mogli zobaczyć miejsca niedostępne zwykle dla widzów, ale również uczyć się poprawnej wymowy pod okiem aktorów. Był to jeden z pierwszych projektów wolontariackich Citi realizowanych w całej Polsce w ramach obchodów Światowego Dnia dla Społeczności.

Świetna dykcja, to umiejętność potrzebna nie tylko w pracy aktora - przydaje się w zasadzie w każdym zawodzie. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się w atrakcyjny sposób pracować z gdyńskimi przedszkolakami nad dobrą wymową - mówi Magdalena Zmitrowicz, liderka projektu realizowanego w Gdyni. Wczesne wykrycie nieprawidłowości i zastosowanie ćwiczeń sprawia, że dzieci szybko nabierają prawidłowych przyzwyczajeń. Warsztaty w siedzibie teatru stanowią dla nich dodatkową atrakcją i motywują do pracy nad prawidłową wymową.

Projekt wolontariuszy Citi Handlowy realizowany w Gdyni jest jednym ze 160. wydarzeń, które w ramach obchodów Światowego Dnia dla Społeczności, realizowane będą od maja aż do lipca br. w całej Polsce.

Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi Handlowy został uruchomiony w 2005 roku. Dziś jest jedną z najstarszych i największych tego typu inicjatyw w Jednym z najważniejszych projektów, prowadzonych w jego ramach jest Światowy Dzień Citi dla Społeczności. To ogólnoświatowy projekt Citi, realizowany corocznie, w ramach którego pracownicy Banku, wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi, starają się rozwiązać konkretne problemy występujące w bliskich im społecznościach.

W 2014 roku Światowy Dzień dla Społeczności jest obchodzony w 95 krajach. Na całym świecie zrealizowanych zostanie 1096 projektów wolontariackich skierowanych do lokalnych społeczności, w których żyją i pracują osoby zatrudnione w Citi.