Aktualności
Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
31 stycznia 2012
Citi Handlowy po raz czwarty w RESPECT Index


Citi Handlowy po raz czwarty został zakwalifikowany do RESPECT Index - indeksu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, skupiającego 23 najbardziej odpowiedzialne społecznie spółki.

31 stycznia, w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji projektu RESPECT, połączone z ogłoszeniem nowego składu indeksu. Lista spółek została poszerzona o cztery nowe podmioty, spełniające najwyższe standardy w zakresie odpowiedzialnego zarządzania wśród spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Jest to dowód na to, iż w polskich firmach wzrasta zainteresowanie obszarem CSR i jest on coraz częściej uwzględniany jako integralna część strategii biznesowej firmy.

Citi Handlowy po raz czwarty po przejściu szczegółowej weryfikacji został zakwalifikowany do tego prestiżowego rankingu.

Bardzo ważnym elementem strategii naszego banku jest odpowiedzialność społeczna. Jesteśmy wiec bardzo dumni, iż po raz czwarty spełniliśmy restrykcyjne wymogi Respectu i znaleźliśmy się wśród 23 najbardziej odpowiedzialnych spółek - powiedział Witold Zieliński, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy, odbierając z rąk Beaty Jarosz, Członka Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych certyfikat otwierdzający zakwalifikowanie Citi Handlowy do IV edycji RESPECT Index.

RESPECT Index obejmuje swoim portfelem polskie spółki z Głównego Rynku GPW, działające zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także z uwzględnieniem czynników ekologicznych, społecznych i pracowniczych. Trafiają do niego spółki, które przechodzą trzystopniową weryfikację prowadzoną przez GPW i SEG, w zakresie wyżej wymienionych obszarów, a także audyt prowadzony przez partnera projektu od jego pierwszej edycji, firmę Deloittte.