Citi w Polsce inwestuje w młode talenty!

#MyCiti

Podobne artykuły:

baner

Citi w Polsce - Citi Handlowy i Citi Solutions Center Poland - po raz kolejny organizuje Program Praktyk Letnich dla studentów. Jak co roku do programu napłynęło kilka tysięcy zgłoszeń z polskich i zagranicznych uczelni. Osoby zakwalifikowane do programu pod okiem specjalistów próbują swoich sił m.in. w obszarach bankowości korporacyjnej i detalicznej, operacji, technologii i ryzyka.

Tegoroczny Program Praktyk Letnich to 10 tygodni, podczas których uczestnicy nie tylko zdobywają praktyczne umiejętności, ale także uczestniczą w serii szkoleń technologicznych, biznesowych oraz rozwijających tzw. kompetencje miękkie.

- Najważniejsze jest dla mnie doświadczenie – podkreśla Jędrzej Kopiszka, student Politechniki Poznańskiej, praktykant z obszaru Enterprise Infrastructure Operations & Technology, CSC Poland - Regularnie pracujemy w zróżnicowanych grupach, uczymy się technologii i podejścia do pracy. Mój zespół pracuje w Scrumie, manager wyznaczył mi konkretne cele, które mam nadzieję zrealizować. Wiem, że czeka mnie sporo pracy i nauki, ale bardzo cieszę się z każdego wyzwania.

news img news img

Znakiem czasów, również dla uczestników Programu Praktyk Letnich, jest praca w systemie hybrydowym lub całkowicie zdalnym. Jak młodzi ludzie, dla których często jest to pierwsze zetknięcie z międzynarodową organizacją, radzą sobie w takich warunkach?

- Od początku jestem pod wrażeniem - zostałam ciepło przyjęta, czekał na mnie sprzęt umożliwiający pracę zdalną. Pomimo hybrydowej formy pracy koledzy zadbali, żebym na bieżąco uczestniczyła w szkoleniach i spotkaniach. Jestem też pod stałą opieką przełożonego i nigdy nie czuję się pozostawiona sama sobie. Atmosfera jest taka, że zawsze ktoś służy pomocą i odpowiedziami – mówi Patrycja Pędzierska, studentka University of Liverpool, praktykantka z obszaru Zgodności, Citi Handlowy.

- Dzięki aplikacjom do wideokonferencji, w ramach praktyk możemy łączyć się z praktykantami z całej Europy i wymieniać doświadczenia, pomysły czy pracować w międzynarodowych zespołach nad rozwiązaniem problemu. Już od pierwszego dnia mieliśmy okazję rozmawiać z pracownikami Citi z całego świata, łączyć się z praktykantami z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii. Chęć pomocy, serdeczność i otwartość na nowe osoby to cechy, które definiują wszystkich, z którymi dotychczas pracowałem. – dodaje Jędrzej.

Program Praktyk Letnich skierowany jest do studentów dowolnych kierunków, którzy chcieliby poznać organizację i nabrać doświadczenia zawodowego. Program jest realizowany od początku lipca do połowy września. Podczas programu można zdobyć wiedzę i doświadczenie pod okiem wyznaczonego opiekuna-pracownika Citi. Na zakończenie praktyk efekty pracy są przedstawiane kadrze zarządzającej odpowiedniego obszaru biznesowego. Nabór na kolejną edycję praktyk rozpocznie się w lutym 2022 roku.

Wróć icon

Poznaj możliwości

Student

Praca w Citi Handlowy, to najlepszy start Twojej kariery. Możesz dołączyć do nas w ramach Programu Praktyk Letnich lub programów rotacyjnych dla absolwentów. Sprawdź, jakie możliwości daje każdy z nich i wybierz to, co dla Ciebie najlepsze.
Dowiedz się więcej >

Poznaj możliwości

Specjalista

W Citi Handlowy jest tyle ścieżek kariery, ilu jest ludzi. To praca wielu wyzwań, ale i wielu możliwości. Jedno jest pewne, masz pełne wsparcie najlepszych ekspertów na rynku. Kliknij w przycisk poniżej i dowiedz się więcej na temat tego, co oferujemy.
Dowiedz się więcej >