
Raporty bieżące
Raport Nr 29 z 11 września 2003, Informacja dot. zawarcia umowy sprzedaży akcji PKO/Handlowy Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego S.A.
Bank Handlowy w Warszawie SA informuje, iż w dniu 11 września 2003 roku została zawarta umowa sprzedaży przez Bank Handlowy w Warszawie SA na rzecz Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski S.A. 13 000 (trzynastu tysięcy) akcji zwykłych imiennych o wartości nominalnej 10 000,00 złotych każda (Akcje) reprezentujących 50% kapitału zakładowego oraz tyleż samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki PKO/Handlowy Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego S.A. ("PTE").
Umowa wejdzie w życie po spełnieniu się wszystkich następujących warunków zawieszających:
- uzyskania przez Sprzedawcę zgody Walnego Zgromadzenia PTE na sprzedaż Akcji na rzecz Kupującego;
- uzyskania przez Kupującego decyzji KNUiFE zezwalającej na nabycie Akcji, zgodnie z art. 38 Ustawy o Funduszach Emerytalnych, przy czym warunek ten uważa się za ziszczony, o ile w terminie 21 dni od doręczenia Kupującemu decyzji KNUiFE zezwalającej na nabycie Akcji, Kupujący nie został zawiadomiony przez KNUiFE o wniesieniu środka zaskarżenia od powyższej decyzji;
- uzyskania przez Kupującego decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ("UOKiK") zezwalającej na nabycie Akcji zgodnie z art. 17 Ustawy o Ochronie Konkurencji i Konsumentów, przy czym warunek ten uważa się za ziszczony, o ile w terminie 21 dni od doręczenia Kupującemu decyzji Prezesa UOKiK zezwalającej na nabycie Akcji, Kupujący nie został zawiadomiony przez Prezesa UOKiK o wniesieniu środka zaskarżenia od powyższej decyzji. Warunek ten uważa się za ziszczony także wówczas, jeżeli Kupujący otrzymał na piśmie stanowisko UOKiK, o braku przesłanek do przekazania stosownego wniosku.
W wyniku realizacji tej umowy Bank Handlowy w Warszawie S.A. sprzeda wszystkie posiadane przez siebie akcje PTE reprezentujące 50,00% kapitału zakładowego PTE i tyleż samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.
Podst. prawna: RRM GPW §5 ust. 1 pkt 1 oraz §2 ust.3
powrót