PSD2 Logo

Pula nagród: 50 000 zł!

Finał konkursu odbył się 30/10/2018. Laureatami zostali: Finqware, SentiOne, ZweryfikujFirme.pl, Capital Lab oraz Blockey.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia!

Stwórz innowacyjne rozwiązania i nowe modele biznesowe, korzystając z API Citi Handlowy!

Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz możliwość zaproszenia do programu akceleracyjnego prowadzonego przez naszych partnerów.

O PSD2 Challenge


Citi Handlowy PSD2 Challenge to wydarzenie gromadzące programistów, start-upy, e-commerce, inwestorów i instytucje finansowe w celu wybrania najciekawszych rozwiązań konsumenckich (B2C) i korporacyjnych (B2B) zbudowanych w oparciu o API obejmujące dostęp do infomacji o rachunku, inicjację płatności, akwizycyjne oraz korporacyjne - dostępne na Citi Developer Portal.

Zapraszamy zespoły i firmy, które posiadają już działające rozwiązania (dopuszczalne są aplikacje na wczesnym etapie rozwoju - MVP) i chciałyby zaprezentować swoje pomysły na innowacyjne wykorzystanie bankowych API.

Klient jest zawsze w centrum naszych działań. Dlatego szukamy najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które mogą zostać zintegrowane z Citi API, w szczególności w zakresie zgodności z PSD2. Uczestnicy będą mieli unikalną szansę stworzyć testowe integracje w wirtualnym środowisku Sandbox i wygrać atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Citi Handlowy oraz partnerów konkursu!

W konkursie można wygrać nagrody o łącznej wartości 50 tyś. zł. Dodatkowo, nasi partnerzy oferują wsparcie w postaci inwestycji dla wybranych przez nich zespołów. W finale Demo Day będzie uczestniczyło wielu menadżerów z Citi oraz innych dużych firm więc będzie to okazja do nawiązania wielu interesujących kontaktów, które w przyszłości mogą zaowocować wspólnymi projektami.

Kalendarium

Etap składania zgłoszeń


Publikacja wyników wstępnej selekcji


Wybrani uczestnicy udostępniają dodatkowe materiały


Ogłoszenie listy finalistów


Finaliści przygotowują prezentacje obejmujące live demo integracji z API Citi


Finaliści prezentują swoje rozwiązania podczas Demo Day w Warszawie


Wyobraź sobie jakie możliwości daje wykorzystanie API globalnej instytucji finansowej

Skorzystaj z szerokiego zakresu funkcjonalności, które Citi Handlowy udostępnia przez API w zakresie zgodności z PSD2 (obejmuje dostęp do infomacji o rachunku oraz inicjację płatności), akwizycyjne oraz bankowości korporacyjnej! Chcemy współtworzyć ruch otwartej bankowości, aby oferować klientom nowe rozwiązania i możliwości w oparciu o współpracę i partnerstwa.


BANKOWOŚĆ DETALICZNA


JAK ZACZĄĆ

Możesz zapoznać się z naszymi API na portalu Citi Developer Portal (tylko w języku angielskim) w sekcji API Products > Poland.

  • Zanim zaczniesz korzystać z API, zarejestruj swoją aplikację: https://sandbox.developerhub.citi.com/application
  • Wygeneruj Client ID oraz Secret Key– przechowuj go w bezpiecznym miejscu, ponieważ przyda Ci się później
  • Dla API, które nie wymagają od użytkownika użycia danych do logowania (np. ProspectAdd) użyj opcji „Client Credentials Grant” i pobierz token do dostępu do API
  • Aby wypróbować API na Citi Developer Portal użyj „Generate access token for tryout”. Zwróć uwagę, że Sandbox jest środowiskiem wirtualnym – odpowiedzi mają charakter statyczny.
  • Teraz możesz korzystać z API Citi w środowisku Sandbox!

KATEGORIE API DLA BANKOWOŚCI DETALICZNEJ

Akwizycyjne
API akwizycyjne umożliwia rozpoczęcie procesu aplikowania o kartę kredytową lub pożyczkę dla nowych klientów. Na podstawie otrzymanych danych w systemie Citi tworzony jest prospekt (potencjalny nowy klient), z którym odpowiednie jednostki kontynuują proces . W odpowiedzi Citi zwraca numer ID prospekta, który może zostać wykorzystany do śledzenia konwersji.

Dostęp do informacji o rachunku
Są to API w zakresie zgodności z PSD2 i zwracają informacje dotyczące rachunków płatniczych: listę rachunków, salda, historię transakcji, szczegóły transakcji oraz szczegóły dotyczące właściwości rachunków (np. oprocentowanie, waluta).

Inicjacja płatności
Są to API w zakresie zgodności z PSD2. Umożliwiają przesyłanie środków pieniężnych z rachunku klienta. Przelewy mogą być zarówno jednorazowe jak i do odbiorców zdefiniowanych. Rodzaje dostępnych przelewów: pomiędzy własnymi rachunkami, krajowe, SEPA, zagraniczne i Citi Global Transfer – unikalna funkcjonalność przelewu realizowanego w czasie rzeczywistym pomiędzy rachunkami Citi w różnych krajach.

Usługi autoryzacyjne
Nasze usługi autoryzacyjne są implementacją framework’u OAuth 2.0. Umożliwia ono bezpieczną autoryzację z wykorzystaniem standardowych metod, które w prosty sposób mogą zostać zintegrowane z Twoją aplikacją. Jeżeli znasz OAuth 2.0, wszystko powinno wyglądać znajomo.


BANKOWOŚĆ KORPORACYJNA


JAK ZACZĄĆ


Dostęp do API Developer Portal bankowości korporacyjnej zostanie przyznany uczestnikom, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu.KATEGORIE API DLA BANKOWOŚCI KORPORACYJNEJ

Uwierzytelnienie
Dostęp do infrastruktury i usług oferowanych w CitiConnect API odbywa się poprzez autentykację na bramce API, przy użyciu tokena autentykcyjnego. Uwierzytelnienie niezbędne jest do wysyłania żądań i stanowi podstawą do wywoływania wszystkich innych funkcji CitiConnect API.

Usługi płatnicze
Poprzez API możliwe jest inicjowanie i śledzenie statusu realizacji płatności w szybki i bezpieczny sposób. Usługa funkcjonuje w 96 krajach i w 130 walutach. Możliwe jest dokonanie przelewu między własnymi rachunkami oraz realizacja płatności do podmiotów trzecich na całym świecie, w czasie rzeczywistym.

Dostęp do rachunku
Dzięki funkcjonalności API klient bezpośrednio w swojej aplikacji może uzyskać informacje o saldzie konta, o wykonanych księgowaniach oraz pobrać wyciąg z rachunku.

Samoobsługa
API zwiększa funkcjonalność aplikacji klienta i pozwala obniżyć koszty, jednocześnie zwiększając szybkość i efektywność przetwarzania transakcji i zarządzania dostępnymi środkami.

Usługi WorldLink®
API pozwala na bezpośredni dostęp do usług płatniczych WorldLink®, globalnego rozwiązania opartego o rozliczenia walutowe, które pozwala na dokonywanie płatności zagranicznych w prosty, elastyczny i bezpieczny sposób.

FAQ

Partnerzy


Partnerzy merytoryczni


Partnerzy wspierający

Ważne dokumenty

Dowiedz się jak strony Banku Handlowego w Warszawie S.A. wykorzystują pliki cookies do poprawnego działania serwisu Citibank Online, zbierania danych behawioralnych umożliwiających optymalizację stron oraz w celach marketingowych. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki.